اثر مرکب هشتمین شگفتی دنیا از نظر انیشتین

مشهور است که آلبرت انیشتین گفته است ، “علاقه مرکب یا اثر مرکب هشتمین عجایب جهان است. کسی که آن را درک کند ، آن را به دست می آورد؛ او که این کار را نمی کند ، آن را می پردازد.

مطبوعات همراه اگر به مدت پنج سال مبلغی را با ۱۰ درصد سرمایه گذاری کنید ، ثروت خود را در ۱.۶ برابر ضرب می کنید.

اگر سرمایه خود را با این نرخ به مدت ۱۰ برابر (۵۰ سال) سرمایه گذاری کنید ، ثروت خود را در ۱۶ برابر ضرب نمی کنید.

شما آن را در بیش از ۱۱۷ برابر ضرب خواهید کرد. آیا این موضوع باعث تعجب شما می شود؟ باید ، زیرا درک رشد رشد نمایی (که به آن رشد مرکب نیز گفته می شود) دشوار است. درک آن ، به هر حال ، منشأ سرمایه گذاری موفق است.

مشهور است که آلبرت انیشتین گفته است ، “علاقه مرکب هشتمین شگفتی جهان است. کسی که آن را درک کند ، آن را به دست می آورد؛ او که این کار را نمی کند ، آن را می پردازد.

موفقیت در اثر مرکب

” بیایید به اصول بازگردیم. سرمایه گذاری صرفاً گذاشتن مبلغی از پول برای یک دوره زمانی خاص با هدف بازپرداخت پول قابل توجهی بیشتر در آینده است. موفقیت شما به عنوان یک سرمایه گذار تابعی از دو چیز است: بازده سرمایه گذاری خالص شما در طول زمان مدت زمان سرمایه گذاری شما چه چیزی نرخ بازگشت بلند مدت شما را تعیین می کند؟ مطالعات نشان داده است که مهمترین عامل طبقه دارایی است که در آن سرمایه گذاری می کنید.

سرمایه گذاری در سبدی از مشاغل در حال رشد ، از طریق مالکیت شرکتهای خصوصی یا تجاری ، بالاترین بازده بدون بازده را به همراه خواهد داشت. تنها بازدهی که مهم است بازدهی طولانی مدت شماست و برای بیشتر کلاسهای دارایی ، بازده سرمایه گذاری بلند مدت شما قابل پیش بینی است.

تاریخچه به ما می آموزد که ، با فرض کم بودن نرخ تورم ، بیش از ۲۰ سال یا بیشتر ، متوسط ​​بازده سالانه شما از سرمایه گذاری در سبد سهام شرکت های بورسی (سهام) احتمالاً قبل از مالیات بین ۷ تا ۱۰ درصد است. هر مالیاتی که در بازده سرمایه گذاری شما پرداخت شود ، البته این امر را کاهش می دهد.

این یکی از معدود قطعیت های سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران فقط هنگام فروش دارایی از سود سرمایه خود مالیات می گیرند. بنابراین ، نگه داشتن هر یک از سرمایه گذاری های شما در طولانی مدت یک مزیت بزرگ است. همانطور که وارن بافت گفته است ، “سرمایه گذاران پرداخت کننده مالیات مبلغ بسیار دورتر از یک سرمایه گذاری منفرد را که با نرخ معینی داخلی ترکیب می شود ، نسبت به توالی سرمایه گذاریهایی که با همان نرخ ترکیب می شوند ، دریافت خواهند کرد.

در اثر مرکب درست بخریم و محکم نگه داریم

” تمرکز تقریباً همه بیشتر بر میزان بازده است تا مدت زمانی که سرمایه آنها سرمایه گذاری می شود. با این حال ، برای بهره مندی از رشد مرکب یا اثر مرکب ، ضروری است که به هر دو عامل فکر کنید – و توانایی شما در تغییر دوره زمانی سرمایه گذاری بسیار بیشتر از توانایی شما در تغییر نرخ بازده بلند مدت است. “درست بخرید و محکم نگه دارید” شعاری است که توسط برخی از موفق ترین سرمایه گذاران جهان پذیرفته شده است.

این رویکرد طولانی مدت توضیح می دهد که چرا تقریباً تمام ثروتهای بزرگ خانوادگی جهان (فکر می کنیم بافت ، گیتس ، تامسون) با داشتن سهام در یک تجارت در حال رشد در طی دهه های طولانی ایجاد شده است ، در نتیجه اجازه می دهد ارزش آنها با گذشت زمان پیچیده شود. بر اساس قبل از مالیات با این حال ، محدودیتی در مدت زمانی که افراد می توانند بدون مالیات ثروت خود را جمع کنند وجود دارد. در هنگام مرگ ، به نظر می رسد که برای اهداف مالیاتی ، سرمایه خود را از بین برده اید.

در نتیجه ، تا آن تاریخ املاک شما از سود سرمایه شما مالیات می گیرند. بنابراین ، اگر سهام شما به اندازه متوشالله است ، بهترین خرید و نگهداری را برای تک تک سهامداران داشته باشید. اما شرکت ها از مرگ و میر رنج نمی برند.

اگر سرمایه گذاری های خود را از طریق شرکتی در اختیار دارید که از طریق سهام ممتاز با ارزش ثابت آن را کنترل می کنید و آن را تنظیم می کنید تا سهام مشترک توسط فرزندان یا نوه های شما حفظ شود ، از پرداخت مالیات بر سود سرمایه برای مرگ خود اجتناب می کنید. یک حسابدار مالیاتی خوب می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

قدرت ترکیب طولانی مدت و ضد تعارفی بودن آن دلیل اصلی این است که چرا برخی از سرمایه گذاران با گذشت زمان بسیار ثروتمند می شوند – و اکثر آنها چنین نیستند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link