بهترین ارز دیجیتال ۲۰۲۲ کدامند؟ معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر ✔️

دوست قدرتمند و بی نظیرم سلام در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲ می پردازیم.

این مقاله اطلاعات خوبی در باره بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت به شما می دهد و نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تحقیق و مطالعه خو را در باره ارزهای دیجیتال افزایش دهید.

ارز دیجیتال پول دیجیتالی است که توسط یک سیستم مرکزی مانند دولت مدیریت نمی شود. در عوض، مبتنی بر فناوری بلاک چین است، که بیت کوین محبوب ترین آنها است.

این روزها ارز دیجیتال در وال اسریت هم طرفداران بسیاری داد، مثل ایران که روز به روز به این افراد اضافه می شود.

در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ ارز دجیتال در بازار وجود دارد. که بیت کوین همچنان پیشرو همه آنهاست.

با وجود اینکه می توانید کار خرید و فروش و ترید ارز دیجیتال را انجام دهید؛ این روزها بسیار از مردم از ارز دیجیتال به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن یاد می کنند.

اگر هنوز نمی دانید سرمایه گذاری خود را از کجا شروع کنید ، سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال می تواند خطرناک و پر ریسک باشد. و شدیدا توصیه می شود که با اطلاعات و آگاهی وارد این حوزه از سرمایه گذاری شوید.

اینها ۱۰ ارز دیجتال برتر هستند که ارزش سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲ را دارند و جزی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت به شمار می روند.

بیت کوین (BTC) بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری است؟

نکته: لطفا هر زمانی که این مقاله را می خوانید و از ارزهای دیجیتال آینده دار ، دارید حتما قیمت آن را زیر مقاله بنویسید تا بماند به یادگار

افراد زیادی با تجارت رمزارزها یک‌شبه ره صدساله را طی کرده‌اند. رمزارز‌ها در سال ۲۰۲۱ تغییرات بزرگی را پشت سر گذاشتند. پس بهتر است ۵ رمزارز برتر در سال ۲۰۲۲ را بشناسید. دارایی‌های دیجیتال موردتوجه عموم قرار گرفته و سرمایه‌گذارانی که راه خود را درست انتخاب کرده بودند، بیشترین سود را از رمزارز‌ها به دست آوردند. 

بیت کوین امسال حدود ۴۰ هزار دلار برای سرمایه‌گذاری سود‌آوری داشت و شیبا نشان داد که سروصدای توکن‌های جدید در بازار الکی نیست. خلاصه تجارت رمزارز‌ها در سال ۲۰۲۱ برای لحظه‌ا‌ی کسل‌کننده نشد و مدام در تب‌وتاب بود. اما این پایان ماجرا نیست، ورود به بازار رمزارز‌ها در سال ۲۰۲۲ تازه شروع شده است. سرمایه‌گذاران به همان اندازه به دنبال خرید رمزارز‌ها در سال ۲۰۲۲ هستند.

۱۰ رمزارز برتر برای خرید در سال ۲۰۲۲

اتریوم (Ethereum)

دیسنترالند (Decentraland)

سولانا (Solana)

یونی سوآپ (Uniswap)

بیت کوین (Bitcoin)

آدا، کاردانود ( Cardano ADA)

بایننس کوین ( BNB )

پولکادات ( Polkadot )

ترا (Terra)

ایکس آر پی (XRP)

اتریوم (Ethereum)

اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر در جوامع سرمایه گذار ارز دیجیتال محبوب است. توکن اتریوم برای پرداخت قدرت پردازش EVM (ماشین مجازی اتریوم) برای اجرای کارآمد قراردادهای هوشمند استفاده می شود. این به طور بالقوه می تواند جایگزین انواع قراردادهای حقوقی، مالی و اجتماعی شود، همچنین می تواند برای اجرای شرط بندی، اجرای قراردادهای کاری و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

اتریوم

دیسنترالند (Decentraland)

توکن MANA Decentraland سال بسیار خوبی را در ۲۰۲۱ پشت سر گذاشته است. بسیاری معتقدند سال ۲۰۲۲ سال واقعیت مجازی خواهد بود و دیسنترالند برای رهبری این گروه تنظیم شده است.

متاورس (Metaverse)چیز جدیدی نیست! اما پس از تغییر نام فیس‌بوک به متا، میزان محبوبیت و علاقه به واقعیت مجازی بیشتر شده است. باتوجه‌به اینکه یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان در آن فعالیت می‌کند، افراد تمایل و اطمینان بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این زمینه دارند.

بااین‌حال برخی از سرمایه‌گذاران که به عبارتی در گروه مشتری‌ها محسوب می‌شوند، از مدیریت متا بر اساس اطلاعات خصوصی شاکی هستند. به‌این‌ترتیب، افرادی که از اجرای این روش در متاورس خسته شده‌اند به گزینه‌های غیرمتمرکز که توسط خود کاربر کنترل می‌شود روی می‌آورند. کاربران در متاورس غیرمتمرکز! همه‌کاره هستند. آن‌ها برای ایجاد تغییرات دلخواه رأی می‌دهند و قانون و مقررات فضا به دست خودشان وضع می‌شود.

Decentraland جایی است که این کاربران خیالشان از حریم شخصی خود راحت است و فضایی دارند که واقعاً متعلق به آن‌هاست. کاربران به جا‌های موردعلاقه خود می‌روند، با دوستانشان معاشرت می‌کنند، حتی شرکت در برنامه‌های زنده نیز امکان‌پذیر است. همچنین آن‌ها به‌صورت غیرفعال با استخراج NFT در شبکه و فروش آن درآمدزایی می‌کنند. با ادامه رشد متاورس در سال ۲۰۲۲،  MANA Decentrlandدر صدر جدول قرار خواهد گرفت. در زمان نگارش مطلب، در میان ۳۰ ارز دیجیتال برتر بازار است.

قبل از اینکه خبر ۵ رمزارز برتر به گوش همه برسد به خرید MANA در صرافی ارز دیجیتال تبدیل اقدام کنید.

مانا

سولانا (Solana)

سولانا با مقیاس پذیری و کارمزد تراکنش های کمتر به عنوان سریع ترین ارز دیجیتال شناخته می شود. در چندین پروژه و موارد استفاده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. تعداد فزاینده‌ای از توسعه‌دهندگان فعال از بلاک چین Solana استفاده می‌کنند تا در زمان‌های اخیر برای ساخت اپلیکیشن‌های رمزنگاری کارآمد تلاش کنند. این یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید و شروع موثر سال ۲۰۲۲ است.

یونی سوآپ (Uniswap)

کارشناسان پیش‌بینی پامپ این رمزارز را در سال ۲۰۲۲ کرده‌اند. باتوجه‌به افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به امور مالی غیرمتمرکز (Decentralized Finance) یا DeFi این پیش‌بینی تا حدود زیادی می‌تواند درست باشد.

مدیریت امور مالی و انتخاب روش‌های سرمایه‌گذاری، پیچید‌گی‌های زیادی دارد؛ سلیقه افراد نیز برای کسب سود و افزایش سرمایه متفاوت است. بسیاری از افراد تمایل به فعالیت مستقیم در کسب درآمد از دارایی‌های خود ندارند، اما تمایل دارند به دارایی‌های خود دسترسی مستقیم داشته باشند. از طرف دیگر، گروهی از افراد به دلیل مشکلات شخصی اجازه بازکردن حساب بانکی ندارند، این محدودیت فرصت آن‌ها برای کسب درآمد را سلب می‌کند. گروهی دیگر نیز از تشریفات و کارمزد‌های بانکداری قدیمی ناراضی هستند.

صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (DEX) دلیل بیشتر شناخته شدن این پروتکل است. این یک بازار ساز خودکار (AMM) است که خریداران و فروشندگان را به‌صورت الگوریتمی به هم مرتبط می‌کند. همچنین در این نوع صرافی نیازی به یک متولی برای تسهیل معاملات مانند صرافی متمرکز نیست. این ویژگی برای افرادی که به امنیت دارایی خود اهمیت زیادی می‌دهند مناسب است، چراکه نگهداری ارز دیجیتال به‌واسطهٔ یک متولی امنیت کافی را ندارد.

یکی از جذاب‌ترین عواملی که سرمایه‌گذاران را به سمت Uniswap سوق می‌دهد، قابلیت پروتکل به انطباق با خواستهٔ کاربران است. از زمان راه‌اندازی این پروتکل از سال ۲۰۱۸ دو بار ارتقاء یافته است. Uniswap v3 در ماه می ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و شاهد اجرای نقدینگی متمرکز بود. این ارتقاء، ویژگی نقدینگی متمرکز را برای افزایش بهره‌وری معاملات و NFTهای منحصربه‌فرد برای تأمین‌کنندگان نقدینگی ایجاد می‌کند.

بیت کوین (Bitcoin)

آیا واقعاً فکرش را می‌کردید که بیت کوین بین ۵ رمزارز برتر برای خرید در سال ۲۰۲۲ قرار بگیرد؟ بیت کوین هنوز یک ارز دیجیتال پرسود است. اگرچه بیش از یک دهه از تولد این رمزارز گذشته است، اما این راه با دستاورد‌های بی‌سابقه‌ای شروع شده است. در واقع، خرید بیت کوین به‌تنهایی برای تضمین سود سبد شما کافی است. حتی از این مهم‌تر، بیت کوین معیاری برای کل صنعت است و بالارفتن یا فروریختن هر دارایی در بازار به آن وابسته است.

بیت کوین

بیت کوین با اختلاف بزرگ‌ترین دارایی یک سرمایه‌گذار رمزارز است و ارزش بازار آن حدود ۴۰ درصد از کل صنعت را تشکیل می‌دهد. به عبارتی فرمان بازار به دست بیت کوین است. اگر بیت کوین در حال افزایش باشد، می‌توان حدس زد روند بازار رمزارز‌ها صعودی است. اما اگر روند بیت کوین نزولی باشد همه شرط‌بندی‌ها متوقف می‌شود. دقیقاً آنچه در تابستان رخ داد به همین علت بود. کاهش ارزش بیت کوین تأثیر مستقیم بر کاهش ارزش ارز‌های دیجیتال دیگر گذاشت.

وقتی در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید، در موفقیت کل صنعت تأثیر گذارید. نیاز به گفتن نیست که رمز‌ارز بیت کوین در طول این سال‌ها دستاورد‌های چشمگیری داشته است. تنها در سال جاری سکه از ۳۰ هزار دلار به کمتر از ۷۰ هزار دلار جهش داشت. پیش‌بینی کند شدن این روند صعودی سخت است، و در واقع بسیاری از تحلیلگران انتظار اتفاقات شگفت‌انگیزی را در مسیر سرمایه‌گذاری این رمزارز قدیمی دارند.

آدا، کاردانود ( Cardano ADA)

پس از مدتی در بازار کریپتو، Cardano ظهور کرد که اکنون به اعتبار اثبات سهام مشهور شده است. این روش زمان تراکنش، مصرف انرژی و همچنین اثرات زیست محیطی را با جنبه های حل مشکل آسان پلتفرم هایی مانند بیت کوین کاهش می دهد. Cardano همچنین مانند اتریوم در فعال کردن قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز که توسط ADA پشتیبانی می شوند مفید است.

کاردانو آدا
معرفی کامل کاردانو آدا

بایننس کوین ( BNB )

بایننس کوین شکلی از ارز دیجیتال است که می تواند برای تجارت و همچنین پرداخت هزینه در بایننس، یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری در جهان، استفاده شود. این سکه در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و می توان از آن برای تجارت، پردازش پرداخت و یا حتی رزرو سفر استفاده کرد. سکه های بایننس را می توان با سایر ارزهای دیجیتال برتر حتی مانند ETH و BTC مبادله کرد.

پولکادات ( Polkadot )

پولکادوت (DOT) یک ارز رمزنگاری PoS منحصر به فرد است که هدف آن ارائه قابلیت همکاری در میان سایر بلاک چین ها است. پروتکل آن برای اتصال زنجیره های بلوکی مجاز و بدون مجوز و همچنین اوراکل ها طراحی شده است تا به سیستم ها اجازه دهد تا با هم زیر یک سقف کار کنند. جزء اصلی Polkadot زنجیره رله آن است که امکان همکاری شبکه های مختلف را فراهم می کند.

ترا (Terra)

Terra یک پروتکل بلاک چین است که از استیبل کوین‌های ثابت فیات برای تقویت سیستم‌های پرداخت جهانی با ثبات قیمت استفاده می‌کند. طبق کاغذ سفید خود، Terra ثبات قیمت و پذیرش گسترده ارزهای فیات را با مقاومت در برابر سانسور بیت کوین (BTC) ترکیب می کند و تسویه حساب های سریع و مقرون به صرفه را ارائه می دهد. این یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید و شروع موثر سال ۲۰۲۲ است.

ایکس آر پی (XRP)

XRP یک دارایی دیجیتالی است که برای پرداخت ساخته شده است. این دارایی دیجیتال بومی در XRP Ledger است – یک فناوری بلاک چین منبع باز، بدون مجوز و غیرمتمرکز که می تواند تراکنش ها را در ۳-۵ ثانیه تسویه کند. XRP را می توان مستقیماً بدون نیاز به یک واسطه مرکزی ارسال کرد و آن را به ابزاری مناسب برای پل زدن سریع و کارآمد دو ارز مختلف تبدیل می کند.

تهیه و ترجمه:

همتا مقصودی – تیم تحریریه مقصودی دات کام

منابع : CoinMarketCap | gobankingrates

خواندن این مطالب ارز دیجیتال هم حتما به آگاهی کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link