بولران ارز دیجیتال چیست؟! آیا روند صعودی بیت کوین ادامه دارد؟

معنی بولران ارز دیجیتال چیست؟

بولران ارز دیجیتال ( bull run ) با معنای لغوی گاوبازی، در ارز دیجیتال نشان از بولیش (bullish ) بودن بازار دارد! توضیح: این مقاله که برگردان یک مقاله معتبر است به محض انتشار به کمک عضویت پولی ما به فارسی برگردانی شده اما متاسفانه اصل این مقاله از خروجی های منبع اصلی برداشته شد. ما در وبسایت مقصودی دات کام تلاش می کنیم بروزترین مطالب عرصه کریپتوکارنسی را با شما به اشتراک بگذاریم.

آخرین بروزرسانی مقاله‌ی بولران از دیجیتال : اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

احتمالاً این روزها واژه “بولران بیت کوین” که یکی از اصطلاحات بازار ارزهای دیجیتال است، را زیاد شنیده اید.

شاید مطمئن نیستید که معنی آن چیست و به چه چیزی اشاره می کند. ما در مورد گاو نرهای واقعی صحبت نمی کنیم ، منظور ما از گاوبازی استعاری است.

به زبان ساده ، گاو نر به این معناست که روند صعودی در بازارهای رمزنگاری (یا سهام ، یا فلزات گرانبها) برای مدت زمان طولانی وجود دارد.

این نیز می تواند به عنوان بازار صعودی شناخته شود. اجرای بولران کریپتو برای سرمایه گذارانی که دارایی خاصی دارند هیجان انگیز است زیرا این بدان معناست که بازگشت سرمایه آنها بیشتر است – دارایی آنها پول بیشتری در می آورد! این برعکس بازار نزولی یا خرسی است – به این معنی که ارزش دارایی در مدت زمان طولانی کاهش می یابد ، که مطمئناً برای سرمایه گذاران زمان هیجان انگیزی نیست (مگر اینکه قصد خرید بیشتر یک ارز یا سرمایه گذاری داشته باشید).

اگر تاریخ آینده را پیش بینی کند ، نشان می دهد که بولران کریپتو تقریباً در نیمه راه است، این بدان معناست که قیمت ۱۰۰،۰۰۰ دلار BTC در پایان سال ۲۰۲۱ به خوبی قابل دسترسی است.

اما همانطور که کشف قیمت بیت کوین اتفاق می افتد، ناپایداری ایجاد می شود و در هفته های اخیر به دلیل کاهش قیمت ارز رمزنگاری شده ۲۰٪ در یک روز اتفاق افتاده است.  

در بولران ارز دیجیتال چه اتفاقی می افتد؟

در bull run مسیر کلی بازار صعودی است و در این بازار بیشتر فعالان و معامله گران بازار در حال سود گرفتن از بازار کریپتو کارنسی هستند.

حتی کسانی که اطلاعات زیادی هم درباره این بازارها ندارند زمانی که بازار بولیش bullish می شود سود زیادی بدست می آورند.

اگر هنوز شروع به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال نکردین می توانید مقاله چگونه در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟ را بخوانید همینطور اگر به دنبال صرافی ارز دیجیتال هستید در مقاله معرفی چند صرافی ارز دیجیتال چند تا را خدمت شما معرفی کردیم  

صرافی ارز دیجیتال ایرانی
صرافی ارز دیجیتال ایرانی

با قیمت های ۵۰،۰۰۰ دلار برای هر کوین ، ۲۰٪ شیرجه به معنای تبخیر قطعه ۱۰،۰۰۰ $ به نازکی هواست ، در مقایسه با سقوط ۱۰۰۰ دلار در هر سقوط در آخرین بولران.

به هر حال، بازار ارزهای رمزپایه در حال بلوغ است. با این وجود که بیت کوین ۱۹،۰۰۰ دلار سقوط کرده است ( در زمان نوشتن این مقاله )، این بدترین استراتژی بوده است، به این معنی که باید سوالات مربوط به کارآیی Crypto Fear و Greed Index در بازار مطرح شود.

یکی از تریدرها با استفاده از توییتر به ۳۹۲۰۰ پیرو خود گفت که قیمت ADA به مدت شش هفته به طرفین در حال حرکت است و این بدان معناست که بازار اصلاً باور ندارد که بیش از حد ارزش گذاری شده است.

این از نظر آنها نشانه این است که قیمت دارایی های رمزنگاری در این چرخه بازار بسیار بالاتر خواهد رفت.

از هفته گذشته بیت کوین بسیار مورد تقاضا بود و به گفته تحلیلگران ، احتمال اجرای یک بولران دیگر زیاد است.

در نهایت ، بولران ۲۰۲۱ رمزنگاری به نظر می رسد که بیت کوین می تواند برای مهمترین بولران خود به ۱۰۰۰۰۰ دلار در مدت بیش از دو سال برسد.

 “گذشته” به ما می آموزد که به طور معمول بولران ارز دیجیتال حدود ۴ تا ۶ ماه پس از هاوینگ شروع می شود و ما تا سال بعدی در فوریه ۲۰۲۴ کمی کمتر از ۳ سال فرصت داریم. زمانی که FUD احساسات بازار را تحت فشار قرار داده است ، PlanB اظهار داشت که دارایی رمزنگاری هنوز در مراحل اولیه اجرای گاو نر است و قرار است در روزهای آینده بالاتر برود.

تحقیق خود را انجام دهید و ریسک خود را بر این اساس مدیریت کنید.

بولران بیت کوین در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ شروع شد و این واقعیت که قیمت ها به طور ناگهانی در ماه اکتبر در میان اخبار ورود PayPal به فضای رمزنگاری افزایش یافت ، قابل چشم پوشی نیست.

بازار گاوی ارز دیجیتال، که اغلب به عنوان “رالی بزرگ” شناخته می شود ، وضعیت بازار حرکتهای رو به بالا در یک بازه زمانی مشخص است.

هاوینگ هر ۴-۳ سال یکبار اتفاق می افتد (یا بعد از استخراج هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک بیت کوین ).

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

چرا Bitcoin Bull Run هنوز انجام نشده است

برایان کلی CNBC پرونده بولران بیت کوین را با ارجاع به معیاری واگرا که در گذشته باعث آرامش قبل از طوفان قیمت می شد ، می سازد.

عدم اطمینان حاکم است و احساسات در بازار بسیار ترسناک است. به همین ترتیب ، روایت بازگشت به زمستان رمزنگاری قوی است.

با این حال ، تجزیه و تحلیل کلی وی را به این باور می رساند که زمان آن فرا رسیده است که برای دستیابی به موفقیت تلاش کنید.

بولران بیت کوین همچنان در مسیر ادامه دار است

افت ۵۴ درصدی از بالاترین رقم ۶۵ هزار دلاری آن برای رونق بازار کافی بود. سرمایه گذاران کوتاه مدت از ترس ترس از نزول بیشتر از موقعیت های خود با ضرر خارج شدند. عملکرد پایین بیت کوین از زمانی که قیمت آن در ۲۹ هزار دلار پایین آمده است ، به این موضوع کمک نکرده است.

حدود دو هفته گذشته ، BTC در محدوده روزانه بین ۳۵ دلار تا ۴۱ هزار دلار محدود شده است.

اگرچه شروع این هفته منجر به سودهای پی در پی روزانه می شود ، اما رد قیمت حدود ۳۸ هزار دلار در روز سه شنبه به این داستان اضافه شده است که بازار خرس بازگشته است.

با این حال ، برایان کلی CNBC با اشاره به نرخ رشد آدرس بیت کوین در مقایسه با رشد آدرس انتظار ، پرونده گاو نر را ایجاد می کند. وی خاطرنشان کرد که رشد واقعی آدرس ثابت است ، در حالی که رشد آدرس انتظار می رود.

“برای من ، وقتی به بیت کوین نگاه می کنید همه چیز در مورد تأثیر شبکه و واقعاً در مورد رشد آدرس است.

بنابراین ، یکی از معیارهای کلیدی که هنگام مدیریت پول رمزنگاری به آن نگاه می کنم ، سرعت رشد آدرس ها در مقابل انتظار بازار است.

” کلی خاطرنشان کرد آخرین باری که واگرایی مشابه در آدرس ها اتفاق افتاده مارس ۲۰۲۰ ، هنگام “سقوط تاج” بود.

در نتیجه اقدام قیمت با افزایش + ۱،۷۵۰٪ طی ۱۳ ماه ، به بالاترین قیمت ۶۵ هزار دلار رسید. “به طور کلی ، هنگامی که بیت کوین این قیمت نادرست را دریافت می کند ، نشانه آن روند تهدید است.

بنابراین ، ما به مارس ۲۰۲۰ نگاه می کنیم که یک واگرایی گسترده داشتیم ، آن زمان بود که بیت کوین سی و پنج هزار بود و به شصت و پنج هزار رسید. ” کلی در حمایت از این دیدگاه ، خاطرنشان کرد که مقامات نظارتی همچنان ابراز تمایل می کنند تا به جای ممنوع کردن رمزنگاری ، با آن کار کنند.

آیا  Bull Run هنوز ادامه دار است؟

برخورد به یک بالاترین سطح تاریخی و سپس کاهش سریع ۵۴ درصدی ، سیگنال کافی برای نشان دادن پایان اجرای بیت کوین برای بسیاری است.

مهندس اتوماسیون ، Alexandros Roumpos ، اشاره می کند که دوره های گاو رمزنگاری معمولاً ۴۶۰-۵۱۸ روز ادامه دارد.

این مرحله فعلی تنها ۳۷۰ روز در طی است ، اما وی همچنان با احتیاط اعلام می کند که گاو نر سالم است. “به نظر می رسد بازار از وسط تقسیم شده است. یک قسمت معتقد است که ما در یک مرحله نزولی قرار داریم و این چرخه به دلیل اصلاح بزرگ به پایان رسیده است.

نیمه دیگر معتقد است که ما در این گاو نرفتن به دستاوردهای بزرگ نرسیده ایم و در حال اصلاح سالم هستیم. ” با این وجود ، برخی از تحلیلگران در مورد نوسانات بیشتر قیمت و طولانی شدن زمان گاو نر به دلیل تأثیر پول موسسات این بار صحبت کرده اند.

با این حال ، همانطور که رومپوس روشن می کند ، هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند.  

بولران بیت کوین چگونه با هاوینگ بیت کوین ارتباط دارد؟

ما نمی توانیم برای تعیین قیمت دارایی های دیجیتالی به تاریخ تکیه کنیم زیرا بازار می تواند مکانی ناپایدار و غیرقابل پیش بینی باشد. ارزش دارایی می تواند به سرعت افزایش یابد ، این چیزی است که سرمایه گذاری را با ریسک مواجه می کند. با این حال ، ما نمی توانیم انکار کنیم که در گذشته الگوهای خاصی با بولران بیت کوین وجود داشته است.

در مورد بیت کوین ، پس از هاوینگ بیت کوین به طور مداوم روند صعودی در بازار وجود دارد. چرا؟ از آنجا که هاوینگ بیت کوین دارایی را کمیاب می کند ، سرمایه گذاران را به خرید بیشتر ترغیب می کند به این امید که قیمت در طول سالها به دلیل کمیابی افزایش یابد.

در ادامه مقاله های آموزشی ارز دیجیتال در سایت مقصودی دات کام در مورد هاوینگ بیت کوین هم خواهیم نوشت.

اولوین بولران ارز دیجیتال بیت کوین

یک سال پس از اولین هاوینگ بیت کوین ، که در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۲ اتفاق افتاد، جایی که شاهد افزایش بیش از ۸۰۶۹ درصدی بودیم که قیمت بیت کوین به حدود ۱۰۰۰ دلار (USD) رسید.

با بالا رفتن قیمت بیت کوین، کسانی که بیت کوین در دست داشتند شانس خود را باور نمی کردند. در سال ۲۰۱۲ ، سرمایه گذاران می توانستند هر بیت کوین را با قیمت حدود ۱۲ دلار خریداری کنند ، که در زمان بولران ارز دیجیتال بیت کوین به حدود ۱۲۲۴ دلار افزایش یافت.

خودتان می توانید جشن و شادی را که صاحبان بیت کوین داشته اند (و ناراحتی کسانی که خیلی زود بیت کوین خود را فروخته بودند ) تصور کنید. در اولین بولران، بیت کوین در بین عموم مردم محبوبیت زیادی پیدا کرد و مردم متوجه شدند: بیت کوین مسیر حرکت خود را به سمت صعود قیمتش هموار می کند!

دومین بولران ارز دیجیتال بیت کوین

در اکتبر ۲۰۱۵ ، ما شاهد یک روند صعودی مشابه در بازار بودیم که باز هم می توانیم تصور کنیم به دلیل هاوینگ بیت کوین در ۹ جولای ۲۰۱۶ بود.

بیت کوین افزایش ۱۱۲ درصدی (کوچکتر) نسبت به بولران قبلی خود داشت. ، و قیمت بیت کوین در حدود ۶۵۰ دلار (USD) برای هر بیت کوین افزایش پیدا کرد.

در دومین بولران بیت کوین سرمایه گذاران به بیت کوین اعتماد داشتند و این دارایی در سال ۲۰۱۷ وارد مرحله صعودی شد زیرا برای اولین بار قیمت بیت کوین در سه سال گذشته به ۱۰۰۰ دلار رسیده بود.

امکان سومین بولران ارز دیجیتال بیت کوین

با اتقاقاتی که از سال ۲۰۰۹ تا کنون برای بازار ارزهای دیجیتال افتاده است حال می توانید بحث اعتماد مردم به آن و همینطور روند بازار ارز دیجیتال را تا حدودی بررسی کنید.

بسیاری از صاحب نظران این حوزه اینطور می گفتند که ما در حال ورود به سومین روند صعودی بیت کوین خود در پایان سال ۲۰۲۰ هستیم. اگر به گفته های تاریخی که اتقاف افتاده است گوش کنیم، این می تواند به دلیل هاوینگ یا نصف شدن قیمت بیت کوین در در ماه مه سال ۲۰۲۰ باشد.

اما یک چیز قطعی است: همه نشانه های صعودی بازار وجود دارد (به ویژگیهای مشترک یک بازار گاوی یا بولیش در بالا توجه کنید) و همینطور به افزایش قیمت بیت کوین ، من فکر می کنم با خیال راحت می توانیم فرض کنیم که بیت کوین در حال ورود به سومین بولران خود است.

اگر جزی هولدرهای ارز دیجیتال هستید می توانید چشم انداز خوبی برای آینده خود ترسیم کنید.

برای شروع فعالیت در بازار ارز دیجیتال و بیت کوین مقالات آموزش سایت را بخوانید و با ما در ارتباط باشید.

توضیح: کریپتو Crypto = رمزارز یا مرز ارز ولی در فارسی با عنوان ارز دیجیتال استفاده می شود.

توضیح: Bull run & Bullrun = بولران یا بول ران که در فارسی به دو صورت نوشته می شود.

سلب مسئولیت: توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در مقالات آموزشی سایت نمی توانند برای شروع سرمایه گذاری شما کافی باشند.

آیا بولران بزرگ بعدی درحال آغاز است؟

✔️مقدار بیتکوین‌های در ضرر به بالا‌ترین مقادیر خود رسیده است.بول‌ران قبلی در ماه جولای دقیق موقعی شروع شد که این معیار رشد کرد و به همین محدوده رسید.

✔️به نظر می‌آید که بازار درحال آماده شدن برای رالی قیمتی جدید هست.

پیش بینی بولران بعدی ارز دیجیتال

همه ما دوست داریم که بتوانیم روند صعودی بعدی را به موقع و به خوبی پیش بینی کنیم!

بولران ارز دیجیتال به همه فعالان و توسعه دهندگان این حوزه این فرصت را می دهد که روی برنامه های فناورانه و زیربنایی خود کار کنند و همینطور معامله گران و سرمایه گذاران از فرصت های بهتری برای سرمایه گذاری و معامله برخوردار می شوند.

برخی از منابع بر این باور هستند که روند صعودی یا سومین بول ران بعضی از ارزها آغاز شده است.

برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که روند صعودی ( بولران ) بعدی در سال ۲۰۲۴ اتفاق می‌افتد که مصادف با رویداد halving event هالوینگ بیت کوین است.

برخی از معامله گران هم تاکید می کنند که تا سال ۲۰۲۵ انتظار افزایش مجدد BTC را نداشته باشند. همچنین ادعاهایی مبنی بر عبور بیت کوین از ۱۰۰۰۰۰ دلار در آینده نزدیک وجود دارد.

همانطور که یاد گرفتیم در بازار باشیم، زبان بازار را یاد بگیریم و با بازار حرکت کنیم؛ دیر یا زود بولران بعدی کریپتوکارنسی از راه خواهد رسید.

نتیجه گیری و جمع بندی

با وجود اینکه بازارهای گاوی و خرسی برای معامله گران باتجربه که علاقه چندانی به تعقیب روندها، پول، بالاترین زمانبندی، یا معیارهای اینچنینی ندارند، در عوض، معامله گر هوشمند کسی است که می تواند انتظارات روشن و واقع بینانه تعیین کند، یک سیستم معاملاتی خودکار موثر بسازد و همواره آن را بهینه کند و آینده ارزهای دیجیتال را به روشنی پیش بینی و حس کند.

تهیه کننده: محسن مقصودی

منبع: مقصودی دات کام

 منابع: مقاله ی سوفیا نیکولاس در بیت پاندا

مقاله اودیو پوپسکیو در ترالیتی

خواندن این مطالب ارز دیجیتال هم حتما به آگاهی کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link