تست دیسک DISC چطور کار می‌کند؟!✔️

تست دیسک حرفه‌ای

تست دیسک DISC چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند؟!

تست دیسک DISC ابعاد شخصیت شما را اندازه گیری می‌کند. این هوش، استعداد، سلامت روانی یا ارزش‌ها را اندازه گیری نمی‌کند.

سلام سلام به همه شما عزیزان همراه و همدرس با یه مطلب ارزشمند دیگه در مورد رفتارشناسی دیسک DISC همراهتان هستیم و پیشنهاد می‌کنیم با انجام این تست قدم مهمی در مسیر خودشناسی بردارید و در حوزه تغییر و توسعه مهارت های خودتان پیشقدم باشید.

ما ویدئو هایی را هم در اینستاگرام برای آشنایی بیشتر شما با تست دیسک DISC منتشر می کنیم.

نمایه های DISC رفتار انسان را در شرایط مختلف توصیف می‌کند.

برای مثال ، نحوه پاسخگویی شما به چالش ها ، نحوه تأثیرگذاری بر دیگران ، سرعت مورد نظر شما و نحوه پاسخگویی به قوانین و رویه ها. گرایشها و ترجیحات یا الگوهای رفتاری را بدون قضاوت در مورد ارزش یا همسویی با مجموعه مهارتها یا طبقه بندی مشاغل اندازه گیری می کند. DISC ابزاری برای گفتگو است نه تشخیص.

DISC به طور گسترده چهار جنبه‌ی شخصیتی را اندازه گیری می کند: تسلط (D) ، نفوذ (i) ، ثبات (S) و وظیفه شناسی (C). اینها ویژگیهای اساسی مدل اصلی DISC هستند.

محصولات همه چیز DISC در این چهار قسمت گسترش می یابد و بینش بیشتری را برای اهداف خاص (مدیریت دیگران ، رهبری ، فروش یا تعارض ، به عنوان مثال) ارائه می دهد.

همه چیز DISC هشت مقیاس (D ، iD/Di ، i ، iS/Si ، S ، SC/CS ، C و CD/DC) و همچنین اولویت ها را در طول فرایند ارزیابی اندازه گیری می‌کند.

پرسشنامه ارزیابی تست رفتارشناسی DISC

همه چیز ارزیابی در تست دیسک DISC از شما می خواهد که به اظهارات ساده در مقیاس پنج درجه ای پاسخ دهید که در آن میزان موافقت شما با هر عبارت را مشخص می کنید.

زمانی که شما محیای زدن تست دیسک می شوید در هر سوال شما گزینه هایی برای انتخاب بیشترین و کمترین دارید. که از حالت های مطرح شده شما می تونید یک مورد را به عنوان بیشترین و یک مورد را به عنوان کمترین در تست دیسک DISC انتخاب کنید

شما به عنوان متخصص خود شناخته می شوید هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. تکمیل این پرسشنامه آنلاین تنها حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد و تقریباً ۳۰ الی ۸۰ مورد را شامل می شود. از آزمایش تطبیقی رایانه ای برای تولید دقیق ترین نتایج استفاده می شود.

هنگام پاسخ دادن به پرسشنامه نیازی به تمرکز بر یک حوزه از زندگی خود ندارید. می توانید در مورد چگونگی رفتار خود در سناریوهای مختلف – در محل کار ، در خانه و اجتماعی فکر کنید. نتایج شما را تغییر نمی دهد

نتایج و گزارش نمایه تست دیسک

بسته به انتخاب خود ممکن است نتایج خود را بلافاصله پس از تکمیل پرسشنامه دریافت کنید ، یا مربی و تسهیل‌گر ممکن است نتایج شما را تا ملاقات با آنها نگه دارد.

در نمایه خود ، درباره شیوه رفتاری منحصر به فرد خود ، گرایش ها ، نیازها ، محیط ترجیحی و استراتژی های رفتار م readثر می خوانید. هر گزارش نمایه همچنین شامل اطلاعاتی در مورد سایر سبک های DISC است تا به شما در کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگران کمک کند. تسهیل کنندگان ممکن است از مقایسه همه چیز DISC، فرهنگ گروهی یا گزارش های دیگر برای درک بیشتر تیم ، گروه ، مشتریان یا همکاران شما استفاده کنند.

زبان روایت در نمایه شما حمایتی ، شخصی سازی شده و بدون دخالت متخصص ارزیابی به راحتی قابل درک است. با این حال ، یک مربی یا تسهیل کننده خوب می تواند به شما در کشف راه های استفاده از آنچه در نمایه شما است کمک کند.

هیچ سبک ترجیحی وجود ندارد. بله ، ممکن است برچسبی به عنوان S یا Di بالا به شما داده شود ، اما هیچ قضاوت ارزشی در آن برچسب وجود ندارد. به عنوان مثال ، سبک شما نشان نمی دهد که در یک نوع شغل بر دیگری خوب هستید. هر سبکی این پتانسیل را دارد که در صورت نیاز به سبک های دیگر انعطاف پذیر یا کشیده شود. ممکن است فقط به انرژی اضافی یا تمرین نیاز داشته باشد.

شما نه این هستید و نه آن. گاهی اوقات مردم نگران می شوند که در همه شرایط یک راه واحد تلقی شوند. همه گزارشات DISC از نقطه ای در حلقه ای از سبک ها استفاده می کند تا نشان دهد همه ویژگی های هر چهار سبک اصلی را نشان می دهند. روش تست تطبیقی ​​کشف سبک ذاتی شما را حتی ساده تر می کند ، اما فطری هرگز به معنای انحصاری نیست. به عنوان مثال ، نمایه فروش همه چیز DISC بر این اساس است که فروشنده می تواند سبک خود را برای تکمیل یا مطابقت با سبک خریدار تنظیم کند.

همچنین خواهید دید که نمایه شما نشان می دهد که حداقل دارای سه اولویت (یا طرز فکر در Agile EQ) هستید. بسته به نوع نمایه DISC که دریافت می کنید ، متفاوت خواهد بود. تقریباً یک سوم پاسخ دهندگان یک یا دو اولویت اضافی در گزارش خود دریافت خواهند کرد. شما می توانید تا پنج اولویت داشته باشید ، اگرچه برای داشتن بیش از سه ارزش اضافی ندارد.

امتیاز دهی تست رفتارشناسی DISC

نمره دهی به صورت الکترونیکی برای پروفایل  DISC انجام می شود. هر یک از هشت مقیاس DISC اندازه گیری می شوند ، این نمرات در گزارش نمایه نشان داده می شوند. این ثابت شده است که جذاب تر ، به یاد ماندنی و آموزنده تر از یک سری اعداد یا نمودار است.

با این حال ، گزارش تخصصی برای تسهیل کننده مربی رفتارشناسی در دسترس است. همه چیز DISC Supplement for Facilitators یک گزارش یک صفحه ای است که داده های دقیق تری در مورد سبک DISC و قرار دادن نقطه در پاسخ دهندگان ارائه می دهد. این نمرات را برای هر هشت مقیاس DISC ارائه می دهد و می تواند برای مربیان و تسهیل کنندگان در استفاده از افرادی که نقاط آنها به مرکز دایره نزدیک تر است بسیار مفید باشد.

گزارش تست دیسک DISC همچنین موارد پرسشنامه ای را که افراد دارای رتبه بالا هستند اما برای افرادی با سبک خود مشخص نیست ، فهرست می کند. این ممکن است به ظریف بودن سبک فرد کمک کند و آن را مناسب تر و مرتبط تر کند.

آشنایی با لایه رفتاری D

در ویدیو پایین با یکی از لایه های رفتاری در مدل رفتارشناسی DISC آشنا می شویم.

ببینید آیا شما هم این ویژگی ها را دارید؟

کدام یک از کسانی که می شناسید دارای این لایه‌ی رفتاری هستند؟

ارزیابی های شخصیتی در تست دیسک

روانشناسان از دهه ۱۹۳۰ ویژگی های شخصیتی را اندازه گیری کرده اند. از آن زمان آنها تلاش کرده اند تا شخصیت را بهتر بشناسند و روشهای سنجش آن را ایجاد کنند. آنها از پیچیدگی نیروهای تعاملی که مسئول هر رفتاری هستند آگاهی بیشتری یافته اند.

ارزیابی DISC از نظر روش و هدف با ابزارهایی که در محیط های بالینی برای تعیین سلامت عاطفی افراد استفاده می شود متفاوت است. DISC برای کمک به افراد در درک خود و دیگران در محدوده رفتارهای عادی انسان استفاده می شود.

برای بسیاری از افراد ، نشانگر نوع Myers-Briggs (MBTI®) آشنا است. یک بحث دائمی بین مشاوران و سایرین وجود دارد که کدام نمایه بهترین است. سوال بهتر این است: کدام ارزیابی بهتر با نیازهای شما مطابقت دارد؟ مسائل مربوط به اینکه چه کسی آموزش را انجام می دهد و چقدر زمان برای آن دارید می تواند بر تصمیم شما تأثیر بگذارد. بسیاری معتقدند که DISC به یاد ماندنی تر است و بیشتر در محل کار استفاده می شود.

از آنجا که این دو ابزار انواع مختلفی از اطلاعات را ارائه می دهند ، ممکن است یکدیگر را به عنوان دیدگاه های جداگانه ای از یک شخص تقویت کنند. DISC ویژگی های تسلط و تسلیم بودن – مسائل متداول در روابط – را که MBTI آنها را اندازه گیری نمی کند ، اندازه گیری می کند. علاوه بر این ، مدل DISC به طور معنی داری سازه هایی مانند ساختار (J-P) یا انتزاعی (S-N) را اندازه گیری نمی کند.

با این حال ، بین مقیاس درون گرایی-برون گرایی MBTI و ابعاد متوسط ​​سرعت سریع یا مقیاس i i و مقیاس پذیرش شکاک یا مقیاس C همبستگی وجود دارد. همچنین بین ساختار تفکر و احساس MBTI و اندازه گیری های پذیرش شک و تردید DISC رابطه متوسطی وجود دارد.

بسیاری از ارزیابی های دیگر نیز موجود است. ما توصیه می کنیم یکی را بر اساس قابلیت اطمینان و اعتبار آن ، نیازهای آموزشی خود انتخاب کنید.  

برای زدن تست دیسک DISC روی دکمۀ زیر کلیک کنید

الان تست دیسک رو تهیۀ می‌کنم

این خدمات به شناخت رفتاری شما کمک می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link