تکنیک NLP: ادعای پیروزی بر باورهای محدود کننده خود را شروع کنید✔️

تکنیک NLP برای حذف باورهای محدود کننده

آیا تکنیک NLP برای حذف باورهای محدود کننده وجود دارد؟! و آیا این امر برای مربیان یا افرادی که علاقمند به پیشرفت شخصی هستند و هرگز آموزش NLP را ندیده اند مفید است؟ این یکی از سوالاتی بود که من قبل از اینکه بصورت تخصصی ان ال پی را یاد بگیرم در ذهنم پرورش می دادم.

سال ها پیش برای من بسیار هیجان انگیز بود که بدانم تکنیک های ان ال پی چطور می توانند این اتفاقات عمیق را رقم بزنند و یک روان درمانگر یا یک استاد و مستر ان ال پی چطور می تواند از این تکنیک های NLP استفاده کند.

قبل از اینکه به اصل مقاله بپردازید پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با NLP مقالات زیر را هم مطالعه کنید.

باور محدود کننده چیست؟

در آموزش NLP ، می آموزیم که یک باور محدود کننده چیزی است که ما به آن اعتماد داریم و مطمئن شده ایم این فکر و اندیشه ای که داریم بسیار درست است و آن تبدیل به باور ما شده است. حال اگر جنس این باوری که ما بدست آورده ایم جلوی گام برداشتن ما یا پیشرفت ما را بگیرد، آن باور محدود کننده می شود.

وقتی که به یک باور محدود کننده درباه‌ی خودمان فکر می کنیم باعث پایین آمدن عزت نفس و خویشتن دوستی و احترام به خودمان می شود. و اگر این باور محدود کننده درباره‌ی دیگران باشد موجب قضاوت و غیر قابل پذیرش بودن آنها می شود

نظام باورهای ما ساختار جذابی دارد و هر کدام از ما انسان ها نیاز هست که با این ساختارها آشنا شویم و مسیر شکل گیری یک باور درست یا غلط را بدانیم تا بتوانیم در مواقعی که نیاز به تغییر داریم آنها را تغییر بدهیم.

تکنیک NLP: اراده مثبت را در پشت باور محدود کننده کشف کنید

اگر بخواهیم ریشه‌ی اصلی یک باور را پیدا کنیم باید بدانیم که یک نیت یا اراده مثبتی در پشت باورهای ما وجود دارند که به قصد انجام آن نیت و اراده مثبت؛ باور ما تحقق می یابد.

حالا بیایید با هم وارد تکنیک NLP بشویم

چه اتفاقی می افتد اگر…

چشمان خود را ببندید و تصور کنید که می توانید اجازه دهید باور محدود کننده‌ی شما از بدن شما خارج شود و بتوانید آن را در کف دست خود یا روی سطحی در مقابل خود قرار دهید.

آیا شبیه چیزی است؟ رنگ داره؟ چه شکلیه؟

در حال حرکت است یا بدون حرکت؟

اگر بخواهم آن را لمس کنم ، چه حسی دارد؟ بافت داره؟ درجه حرارتش چطوره؟ وزنش چنده؟

صدا میده؟

در این لحظه ، شما یک سوال از آن باور محدود کننده خواهید پرسید. اما قبل از انجام این کار ، باید بدانیم که محدود کردن باورها و قصد مثبت آنها به سختی شکل منطقی و قابل قبول به خود گرفته است، یا حتی یک فکر یا گفتگوی آگاهانه در ذهن است. آنها مانند یک حس درونی ، یک فکر شهودی ، یک آگاهی درونی، ناخودآگاه هستند. حتی ممکن است نتوانیم با کلمات با آنها صحبت کنیم.

از نماینده محدودکننده یا باور محدود کننده مقابل خود بپرسید: “قصد مثبتی که برای من در نظر دارید چیست؟”

اگر از آن بپرسید چه اتفاقی می افتد: “در چه سنی متولد شده اید؟” (اگر پاسخی دریافت نکردید نگران نباشید ، شاید برخی سوالات برای همه مناسب نباشد.)

نکته این است که شما باید این هدف مثبت را به نحوی غیر از داشتن باور محدودکننده برآورده کنید.

یعنی به گونه ای دیگر و از راهی دیگر به این نیت و هدف مثبت پاسخ بدهیم تا مقدمات از بین رفتن یک باور محدود کننده را فراهم سازیم.

تکنیک NLP: کشف نقشه راه کامل بودن

دوباره چشمان خود را ببندید ، مجدد باور محدود کننده که آن را از بدن خود خارج کرده بودیم تصور کنید و جلوی خود قرار دهید.

حالا می توانیم سوالات زیر را از باور محدود کننده خود بپرسیم

چه چیز مهم و بزرگتری از نیت مثبت وجود دارد؟

این نیت مثبت به چه چیز بزرگتری متصل می شود؟

چه چیزی باعث بزرگ بودنش از نیت مثبت ماست؟

(توجه داشته باشیم در اینجا باز هم ، ما به یک پاسخ شهودی علاقه داریم ، نه منطقی.)

این سوال را برای هر نتیجه ای مطرح کنید.

تا جایی که شما نمی توانید سوالات خود را ادامه دهید و بالاتر بروید.

معمولا پاسخ سوالات به چیزی مانند جهان ، منبع ، عشق ، هدف ، خدا ، صلح و غیره ختم می شود.

سنگ پله هایی که اکنون دارید راهی برای رسیدن به تمامیت است. برای دستیابی به رفاه ، باید دوباره به این ارزشها و اهداف مثبت تمرکز کرده و به آن برسید.

تکنیک NLP: نگاه به دیدگاه های مختلف در پشت یک باور محدود کننده

اگر تصور کنید خود را با این باور محدودکننده روی صفحه فیلم می بینید ، چه اتفاقی می افتد؟ بیایید این را فضایی بدون احساس بدانیم ، جایی که شما ناظر علمی و بی طرف هستید.

اگر به درستی باورهای محدود کننده خود را آزمایش کرده باشید ، چه چیزی می آموزید؟

اگر آگاهی خود را در تمامیت یا منشأ خود قرار دهید ، چه اتفاقی می افتد؟ و از این فضا به خود (و طرف مقابل) نگاه کردید؟ فضایی از عشق ، بخشش ، تحمل ، پذیرش و غیره.

چه چیزی را یاد می گیرید؟

اگر هوشیاری خود را به فردی که خیلی دوستش دارید تبدیل کنید! کسانی که به شما اعتقاد دارند یا چه کسی معتقد است شما باشکوه ، قوی ، خاص ، درخشان و زیبا هستید. و شما از این منظر به خود نگاه کردید.

چه چیزی را یاد می گیرید؟

یک NLP Master Practitioner ، عمیقاً به رفع باورهای محدودکننده می پردازد ، حتی برای کسانی که در رویدادهای عاطفی مهم به دنیا آمده اند.

این مقالات هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link