راهنمای ارز دیجیتال ( رمز ارز ) برای مبتدیان

راهنمای ارز دیجیتال

بخش اول تجارت چیست؟

در ادامه مباحث مربوط به ارز دیجیتال با مقاله راهنمای ارز دیجیتال همراه شما همدرسان عزیز هستیم.

تجارت یک مفهوم اساسی اقتصادی است که شامل خرید و فروش دارایی می شود. اینها می توانند کالا و خدمات باشند ، جایی که خریدار پولی را به فروشنده می پردازد.

در موارد دیگر ، معامله می تواند شامل مبادله کالا و خدمات بین طرفین معامله باشد.

در زمینه بازارهای مالی ، دارایی های مورد معامله ابزارهای مالی نامیده می شوند.

اینها می توانند سهام ، اوراق قرضه ، جفت ارز در بازار فارکس، قراردادهای آتی ، محصولات حاشیه ای ، ارزهای دیجیتال ( رمزنگاری شده ) و بسیاری دیگر باشد.

اصطلاح معامله معمولاً برای اشاره به معاملات کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که معامله گران به طور فعال در بازه های زمانی نسبتاً کوتاه وارد و خارج می شوند.

با این حال ، این یک فرض کمی گمراه کننده است. در واقع ، معاملات ممکن است به طیف گسترده ای از استراتژی های مختلف مانند معاملات روزانه ، معاملات نوسان ( نوسان گیری ) ، معاملات روند و بسیاری دیگر اشاره داشته باشد.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری عبارت است از تخصیص منابع (مانند سرمایه) با انتظار ایجاد سود.

این می تواند شامل استفاده از پول برای تأمین بودجه و شروع یک تجارت یا خرید زمین با هدف فروش مجدد آن بعد از اینکه قیمت بالا رفت باشد.

در بازارهای مالی، این به طور معمول شامل سرمایه گذاری در ابزارهای مالی می شود به این امید که بعداً آنها را با قیمت بالاتری بفروشیم.

انتظار برای بازگشت ، اصلی ترین مفهوم سرمایه گذاری است (که به ROI نیز معروف است). برخلاف معاملات ، سرمایه گذاری معمولاً رویکرد بلندمدت تری دارد.

هدف یک سرمایه گذار ایجاد ثروت در مدت زمان طولانی (سالها یا حتی دهه ها) است.

روشهای زیادی برای انجام این کار وجود دارد ، اما سرمایه گذاران معمولاً از عوامل اساسی برای یافتن فرصتهای سرمایه گذاری خوب استفاده می کنند.

به دلیل ماهیت بلند مدت رویکرد آنها ، سرمایه گذاران معمولاً خود را با نوسانات کوتاه مدت قیمت ها نگران نمی کنند.

به این ترتیب ، آنها معمولاً نسبتاً منفعل خواهند بود ، بدون اینکه نگران زیان های کوتاه مدت باشند.

تجارت در مقابل سرمایه گذاری – تفاوت چیست؟

هم معامله گران و هم سرمایه گذاران به دنبال کسب سود در بازارهای مالی هستند.

روشهای آنها برای رسیدن به این هدف کاملاً متفاوت است.

به طور کلی ، سرمایه گذاران به دنبال ایجاد بازده در مدت زمان طولانی تر هستند – سالها یا حتی دهه ها فکر کنید.

از آنجا که سرمایه گذاران افق زمانی بیشتری دارند ، بازدهی هدف آنها برای هر سرمایه گذاری نیز بیشتر است.

از سوی دیگر معامله گران سعی می کنند از بی ثباتی بازار استفاده کنند.

آنها اغلب در موقعیت های مختلف به بازار وارد و خارج می شوند و ممکن است با هر معامله بازده کوچکتری را جستجو کنند (زیرا اغلب در معاملات متعدد وارد می شوند).

کدامیک بهتر است؟ کدام برای شما مناسب تر است؟ تصمیم با شماست می توانید آموزش خود را در مورد بازارها شروع کنید و سپس با انجام این کار یاد بگیرید.

با گذشت زمان ، می توانید تعیین کنید که کدام یک با اهداف مالی ، شخصیت و مشخصات تجاری شما مناسب تر است.

تحلیل بنیادی (FA) چیست؟

تجزیه و تحلیل بنیادی روشی برای ارزیابی ارزش دارایی های مالی است.

یک تحلیلگر بنیادی عوامل اقتصادی و مالی را مورد بررسی قرار می دهد تا تعیین کند که آیا ارزش دارایی عادلانه است یا خیر.

این موارد می تواند شامل شرایط کلان اقتصادی مانند وضعیت اقتصاد گسترده تر ، شرایط صنعت یا مشاغل مرتبط با دارایی (در صورت وجود) باشد. و اینها اغلب از طریق شاخص های پیشرو و عقب مانده اقتصاد کلان پیگیری می شوند.

پس از اتمام تجزیه و تحلیل بنیادی ، تحلیلگران قصد دارند که ارزش دارایی خود را کم ارزش یا بیش از حد ارزیابی کنند.

سرمایه گذاران می توانند از این نتیجه گیری هنگام تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری خود استفاده کنند. 

در مورد ارزهای رمزنگاری شده ، تجزیه و تحلیل بنیادی ممکن است شامل یک حوزه نوظهور از علم داده باشد که مربوط به داده های عمومی بلاک چین به نام معیارهای زنجیره ای است. این معیارها می توانند شامل نرخ هش شبکه ، دارنده های برتر ، تعداد آدرس ها ، تجزیه و تحلیل معاملات و موارد دیگر باشند.

با استفاده از داده های فراوان در مورد بلاک چین عمومی ، تحلیلگران می توانند شاخص های فنی پیچیده ای ایجاد کنند که جنبه های خاصی از سلامت کلی بازار مالی را اندازه گیری می کند.

در حالی که تجزیه و تحلیل بنیادی به طور گسترده ای در بازار سهام یا فارکس استفاده می شود، در شرایط فعلی برای ارزهای رمزنگاری شده کمتر مناسب است.

این طبقه دارایی آنقدر جدید است که به سادگی یک چارچوب استاندارد و جامع برای تعیین ارزش بازار وجود ندارد. علاوه بر این ، بیشتر بازار توسط گمانه زنی ها و روایت ها هدایت می شود.

به این ترتیب ، عوامل اساسی معمولاً تأثیرات ناچیزی بر قیمت یک ارز رمزنگاری شده خواهند داشت.

با این حال ، راه های دقیق تری برای فکر کردن در مورد ارزش دارایی های رمزنگاری شده ممکن است پس از بالغ شدن بازار ایجاد شود.

تحلیل تکنیکال (TA) چیست؟

تحلیلگران تکنیکال یا فنی با رویکرد متفاوتی کار می کنند. ایده اصلی تجزیه و تحلیل تکنیکال

این است که قیمت قبلی بازار ممکن است نشان دهد که بازار در آینده چگونه رفتار می کند.تحلیلگران تکنیکال سعی نمی کنند ارزش ذاتی یک دارایی را دریابند.

در عوض ، آنها به فعالیتهای و معاملات گذشته در بازار نگاه می کنند و سعی می کنند بر اساس آن فرصت های پیش رو را شناسایی کنند.

این می تواند شامل تجزیه و تحلیل قیمت و حجم ، الگوهای نمودار ، استفاده از شاخص های فنی و بسیاری از ابزارهای دیگر نمودار باشد.

این مطالب به عنوان راهنمای ارز دیجیتال برای شما تهیه شده و در مقالات تخصصی تر به توضیح بیشتر موضوع خواهیم پرداخت.

هدف از این تحلیل ارزیابی قدرت یا ضعف یک بازار معین است.با این اوصاف ، تجزیه و تحلیل تکنیکال تنها ابزاری برای پیش بینی احتمال تغییرات قیمت در آینده نیست.

همچنین می تواند چارچوبی مفید برای مدیریت ریسک باشد. از آنجا که تجزیه و تحلیل تکنیکال مدلی را برای تجزیه و تحلیل ساختار بازار ارائه می دهد ، مدیریت معاملات را بیشتر تعریف شده و قابل اندازه گیری می کند.

در این زمینه ، اندازه گیری ریسک اولین قدم برای مدیریت آن است. به همین دلیل است که برخی از تحلیلگران تکنیکال ممکن است معامله گران جدی تلقی نشوند.

آنها ممکن است از تجزیه و تحلیل فنی صرفاً به عنوان چارچوبی برای مدیریت ریسک استفاده کنند.عمل تجزیه و تحلیل فنی را می توان در هر بازار مالی اعمال کرد و در معامله گران ارزهای رمزنگاری شده به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

اما آیا تجزیه و تحلیل تکنیکال کار می کند؟

خوب ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ارزش گذاری بازارهای ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال عمدتا توسط گمانه زنی ها هدایت می شود.

این باعث می شود آنها یک زمین بازی ایده آل برای تحلیلگران تکنیکال باشند ، زیرا آنها تنها با در نظر گرفتن عوامل تکنیکال می توانند پیشرفت کنند.

تحلیل بنیادی در مقابل تحلیل تکنیکی – کدام بهتر است؟

این بستگی به استراتژی معاملاتی شما دارد. در واقع ، چرا از هر دو استفاده نمی کنید؟ اکثر روشهای تحلیل بازار وقتی با روشها یا شاخصهای دیگر ترکیب شوند ، بهترین عملکرد را دارند.

به این ترتیب ، شانس بیشتری برای یافتن فرصت های سرمایه گذاری قابل اطمینان تر وجود دارد.ترکیب استراتژی های مختلف معاملاتی نیز می تواند به حذف سوگیری ها از فرایند تصمیم گیری شما کمک کند.

گاهی از این مفهوم به عنوان تلاقی یاد می شود. معامله گران همگرایی استراتژی های متعددی را با یکدیگر ترکیب می کنند که از همه آنها سود می برد.

ایده این است که فرصت های تجاری ارائه شده توسط استراتژی های ترکیبی ممکن است قوی تر از فرصت های ارائه شده توسط تنها یک استراتژی باشد.

چه چیزی بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

قیمت دارایی به سادگی توسط تراز عرضه و تقاضا تعیین می شود.

به عبارت دیگر ، تصمیم خریداران و فروشندگان است. جایی که عرضه تقاضا را برآورده می کند ، بازار وجود دارد.

اما چه چیز دیگری می تواند ارزش دارایی مالی را افزایش دهد؟همانطور که قبلاً صحبت کردیم، عوامل اساسی می تواند وجود داشته باشد ، مانند وضعیت اقتصاد. علاوه بر این ، عوامل فنی مانند سرمایه بازار یک ارز رمزنگاری شده نیز وجود دارد. همچنین ، ممکن است عوامل دیگری نیز در نظر گرفته شوند ، مانند احساسات بازار یا اخباری که به تازگی منتشر می شوند.

با این حال ، اینها فقط بخشی از موارد هستند – عواملی که باید در نظر گرفته شوند. آنچه واقعاً قیمت دارایی را در یک لحظه معین می کند ، تعادل عرضه و تقاضا است.

روند بازار چیست؟

روند بازار جهت کلی است که قیمت دارایی در آن پیش می رود. در تجزیه و تحلیل تکنیکال، روندهای بازار معمولاً با استفاده از عملکرد قیمت ، خطوط روند یا حتی میانگین های متحرک کلیدی مشخص می شوند.

به طور کلی، دو نوع اصلی از روند بازار وجود دارد: بازار گاوی و بازار خرسی .بازار گاوی یا صعودی شامل یک روند صعودی پایدار است ، جایی که قیمت ها به طور مداوم در حال افزایش است.

بازار خرسی یا نزولی شامل یک روند نزولی پایدار است ، جایی که قیمت ها به طور مداوم در حال کاهش هستند.

علاوه بر این ، ما همچنین می توانیم بازارهای تلفیقی یا “جانبی” را شناسایی کنیم ، جایی که روند مشخص جهت دار وجود ندارد.نمودار قیمت بیت کوین از زمان ایجاد بیت کوین در تمام طول عمر خود در بازار صعودی بوده است.

شایان ذکر است که روند بازار به این معنا نیست که قیمت همیشه در جهت روند حرکت می کند. بازار طولانی گاو روندهای خرس کوچکتری دارد و برعکس.

این فقط ماهیت روندهای بازار است. این موضوع از منظر است زیرا همه چیز بستگی به بازه زمانی دارد که شما در حال بررسی آن هستید.

روندهای بازار در بازه های زمانی بالاتر همیشه اهمیت بیشتری نسبت به روندهای بازار در بازه های زمانی پایین تر خواهند داشت.

یک نکته عجیب در مورد روندهای بازار این است که آنها را می توان تنها با اطمینان کامل در آینده نگر تعیین کرد.

ممکن است شما در مورد مفهوم سوگیری عقب نگر شنیده باشید ، که به تمایل افراد برای متقاعد ساختن خود مبنی بر پیش بینی دقیق یک رویداد قبل از وقوع آن اشاره دارد.

همانطور که تصور می کنید ، سوگیری دورنگر می تواند تأثیر بسزایی در روند شناسایی روندهای بازار و تصمیم گیری در مورد معاملات داشته باشد.

چرخه بازار چیست؟

شاید این جمله را شنیده باشید که “بازار به صورت چرخه ای حرکت می کند”.

چرخه الگو یا روندی است که در زمان های مختلف ظاهر می شود.

به طور معمول ، چرخه های بازار در بازه های زمانی بالاتر از چرخه های بازار در بازه های زمانی پایین تر قابل اطمینان تر هستند.با این وجود ، در نهایت می توانید چرخه های کوچک بازار را در نمودار ساعتی پیدا کنید ، درست همانطور که ممکن است در دهه های گذشته داده ها را مشاهده کنید.

ماهیت بازارها چرخه ای است. چرخه ها می توانند منجر به عملکرد بهتر دارایی های دیگر نسبت به سایر کلاس ها شوند.

در سایر بخشهای چرخه بازار یکسان ، آن دسته از دارایی های یکسان ممکن است به دلیل شرایط متفاوت بازار از سایر دارایی ها ضعیف عمل کنند.شایان ذکر است که تقریباً غیرممکن است در هر لحظه مشخص شود که ما در حال حاضر درکدام چرخه بازار هستیم.

این تجزیه و تحلیل را می توان با دقت بالا تنها پس از اتمام آن قسمت از چرخه انجام داد. چرخه های بازار نیز به ندرت دارای نقطه شروع و پایان مشخص هستند. همانطور که پیداست ، بودن در لحظه کنونی یک دیدگاه فوق العاده مغرضانه در بازارهای مالی است.

امیدواریم مقاله راهنمای ارز دیجیتال مورد توجه شما بخصوص دوستانی که به تازگی با این حوزه آشنا می شوند قرار بگیرد.سوالات خود را در زیر همین مقاله کامنت کنید در کمترین زمان ممکن به آنها پاسخ خواهیم داد.

خواندن این مطالب ارز دیجیتال هم حتما به آگاهی کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link