چگونه با زمان لمباردی به تعالی خود متعهد شویم؟!

زمان لمباردی چیست؟

زمان لمباردی داستان جالبی دارد و در این مقاله قصد دارم در ادامه مطالب و آموزش های مربوط به توسعه مهارت های زندگی و کسب و کار به این اصل اساسی بپردازیم.

لمباردی، یکی از مربیان معروف فوتبال آمریکایی بود که نه به خاطر مربی‌گری‌اش، بلکه به خاطر فلسفه‌ کاری‌اش که به آن «زمان لمباردی» می‌گویند، مشهور شده است.

وی در دوران مربی‌گری‌اش بازیکنان را مجبور می‌کرد پانزده دقیقه زودتر از موعد هر کاری، خودشان را آماده آن کار کنند. مثلا اگر قرار بود ساعت ۹ صبح سوار اتوبوس بشوند و به محل تمرین بروند، همه بازیکنان موظف بودند ساعت ۸:۴۵ دقیقه در محل قرار حاضر باشند

زمان لمباردی کم کم معروف و وارد حوزه‌های مختلف از جمله کسب و کار و فروش شد، به گونه‌ای که امروزه شرکت‌ها به فروشندگان‌شان تاکید می‌کنند که حتما برای قرارها و جلسات مهم‌شان، زمان لمباردی را رعایت کنند.

اما چرا رعایت زمان لمباردی این قدر مهم شده است؟

کافی است نگاهی به این دلایل بیاندازیم:

  1. طبق برآورد انجمن مدیریت منابع انسانی آمریکا، شرکت‌های آمریکایی سالانه بیش از ۳ میلیارد دلار بابت تاخیر فروشندگان خود در جلسات و ملاقات‌های فروش، متضرر می‌شوند، چون خیلی از مشتریان حرفه‌ای به شدت به وقت‌شناسی فروشنده اهمیت می‌دهند و شاید حتی ۱ دقیقه تاخیر را هم تحمل نکنند و در صورت تاخیر فروشنده، جلسه را کنسل کنند
  2. با حضور سر وقت در قرارها و ملاقات‌های فروش، هم حرفه‌ای بودن‌مان و هم احترام به مشتری را نشان می‌دهیم
  3. تحقیقات مختلف نشان می‌دهد رعایت زمان لمباردی، نظم و انضباط کارمندان را بیشتر و آنها را مجبور می‌کند زمان کاری‌شان را بهتر مدیریت کنند
  4. وقتی در هر قرار کاری بر اساس زمان لمباردی حاضر می‌شویم، فرصتی داریم تا خودمان را کمی بیشتر آماده کنیم و استرس‌مان را کاهش بدهیم. برای مثال، تمام جلسات کاری در شرکت آمازون بر اساس زمان لمباردی تشکیل می‌شوند و در نتیجه، وقتی همه اعضای جلسه ۱۵ دقیقه زودتر در جلسه حاضر می‌شوند، فرصت می‌کنند دستور جلسه یا صورتجلسه جلسات قبلی را مرور و خودشان را برای جلسه آماده‌تر کنند
  5. فرض کنیم هر کارمندی از جمله فروشندگان شرکت، روزانه فقط ۱۰ دقیقه دیرتر سرکارشان حاضر شوند. در این صورت، در پایان سال، انگار یک هفته سرکار نیامده‌اند ولی حقوق‌شان را دریافت کرده‌اند

من برای اولین کنفرانس فروش خود در اولین کار خارج از دانشگاه نشسته بودم و درست ، به موقع ، عصبی اما هیجان زده صندلی خود را نشستم.

مدیرعامل ما ، تام ریشی ، کارها را شروع کرد. وی درباره دستور جلسه ، دیدگاه خود در مورد سازمان ما صحبت کرد و سپس اصولی را که هرگز فراموش نکرده ام را به اشتراک گذاشت:

“اگر اینجا به موقع حاضر شوید ، پنج دقیقه تأخیر دارید. ما در زمان لومباردی کار می کنیم. “

“زمان لومباردی” اصلی است که از وینس لومباردی ، مربی سابق افسانه ای تالار مشاهیر گرین بی پکرز ، ناشی می شود. لومباردی یک قانون ساده را به تیم خود القا کرد: اگر ۱۵ دقیقه زودتر برای جلسه حاضر نشدید ، دیر به حساب می آیید. قانون چنین نهادی در Green Bay است که ساعت ورودی Field Lambeau را به زمان لومباردی تنظیم می کند.

تحقیقات انجمن مدیریت منابع انسانی یک بار نشان داد که تأخیر کارمندان بیش از ۳ میلیارد دلار در هر سال برای مشاغل ایالات متحده هزینه در بر دارد: ”کارمندی که هر روز ۱۰ دقیقه تأخیر دارد ، تا پایان سال معادل یک هفته مرخصی استحقاقی پرداخت کرده است. ” اما به موقع نشان دادن چیزی بیش از روشن نگه داشتن چراغ است. این در مورد احترام ، نظم و ایجاد عادت های خوب است. من هنوز زمان لومباردی را کار می کنم و همیشه توصیه می کنم کمی زودتر ظاهر شوم. به همین دلیل است.

آنچه برنامه ریزی می شود انجام می شود

همه ما بهانه را شنیده ایم. در واقع ، همه ما به آن گفته ایم: “متاسفم که دیر کردم. من خیلی شلوغ بودم. ”

اما آیا شما واقعاً هستید؟ ببینید ، “شلوغ” “خوب” جدید است. اگر بیش از حد مشغول هستید ، شاید لازم باشد تقویم را تسخیر کنید. حقیقت این است که بسیاری از ما خیلی شلوغ نیستیم. ما به سادگی یک روش مدیریت زمان موثر نداریم.

چند مقصر در این مورد وجود دارد. اول اینکه چگونه به تقویم خود نزدیک می شویم. آیا در حال تنظیم زمان مناسب برای مسئولیت ها و تعهدات مختلف خود در طول روز هستید؟ آیا بین جلسات برای شارژ مجدد مغز خود به خود وقت می دهید؟ آیا شما “فضای سفید” مورد نیاز برای انجام بهترین تفکر خلاق خود را دارید ، یا به صندوق ورودی خود اجازه می دهید روز شما را تعیین کند؟

تقویم خود (و زندگی ام) را حدود دو سال پیش به عقب بردم. در حالی که دو نفر از اعضای تیم من هنوز به تقویم من دسترسی دارند و روزانه به برنامه من اضافه می کنند ، آنها همچنین چند اصل سخت را درک می کنند.

بدون تماس یا جلسات قبل از ساعت ۱۰ صبح فضای کافی کافی بین تماس ها / جلسات باقی بماند تا اطمینان حاصل شود که می توانیم آماده و به موقع خود را نشان دهیم. هر تماس یا جلسه ای نیاز به صرف یک ساعت کامل ندارد – زمان لازم را تنظیم کنید – که اغلب به معنای افزایش بسیار کمتر است.

هیچ رویدادی در شب بدون تأیید قبلی من برنامه ریزی نشده است. یک تمرین برنامه ریزی شده به همان اندازه یک جلسه مهم است بنابراین با آنها به همین ترتیب رفتار کنید.

زمان گرانبهاترین منبع ماست. خواه علی دایی باشید ، هلن کلر باشید ، مادر ترزا یا باراک اوباما ، همه ما ۲۴ ساعت یکسان در روز داریم. کاری که با آنها انجام می دهیم به خود ما بستگی دارد. بنابراین هنگام تنظیم برنامه ، این مورد را به خاطر بسپارید: آنچه برنامه ریزی می شود ، انجام می شود.

زمان لمباردی و اهمیت آماده سازی

دلیل مهم دیگری که شما باید لومباردی تایم را دنبال کنید این است که به شما اجازه می دهد تا زمان آماده سازی خود را بدست آورید: برای گذراندن دستور کار جلسه ، سازماندهی افکار خود و در نظر گرفتن تأثیر یا سهم شما در جلسه.

آمادگی کلید موفقیت است. هر جلسه در آمازون با زمانی در نظر گرفته می شود که تیم برای خواندن یادداشت مفصلی که شامل موارد بحث شده در جلسه است را بخواند. جلسه شروع نمی شود تا زمانی که همه با یادداشت به پایان برسند.

به این ترتیب همه در یک صفحه هستند و آماده کمک برای تأثیرگذاری هستند. این ۱۵ دقیقه اضافی می تواند همه تفاوت را در جهان ایجاد کند.

به گفته مربی لومباردی:

“کیفیت زندگی یک شخص ، صرف نظر از رشته شغلی انتخابی،

کاملاً با تعهد او به تعالی متناسب است.

زمان لمباردی فرصتی برای احترام گذاشتن

تحقق هر چیز ارزشمندی به نظم ، تعهد و همکاری با دیگران نیاز دارد. بخش عمده ای از ساخت هر سه این موارد احترام گذاشتن است.

این زیبایی لومباردی تایم است. هر چقدر ساده باشد که زود هنگام برای چیزی نشان داده شود ، یک نشانه احترام و ملاحظه قدرتمند نیز هست – نشان می دهد که برای وقت شخصی به همان اندازه که برای وقت خود اهمیت می دهید ارزش قائل هستید. و این احترام می تواند کمک زیادی به ایجاد روابطی کند که برای موفقیت در آینده لازم دارید.

شما هرگز فرصتی دیگر برای ایجاد اولین برداشت خوب پیدا نمی کنید ، بنابراین همه وقت زود ظاهر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link