آموزش اینستاگرام و ۱۱ نکته برای شروع هدفمند

۱۱ نکته شروع آموزش اینستاگرام برای مبتدیان توسط محسن مقصودی

سلام سلام با یک مقاله دیگه در حوزه آموزش کسب و کار اینترنتی و بخصوص اینستاگرام مارکتینگ و پرداختن به ۱۱ نکته شروع آموزش اینستاگرام برای مبتدیان و برای شروعی هدفمند همراه شما هستیم.

من محسن مقصودی مربی مهارت های زندگی و کسب و کار اینترنتی در این مقاله کنارتون هستم تا بتونیم مطالب رو با هم بررسی کنیم و آموزش اینستاگرام رو پیش ببریم تا به نتیجه مطلوبی در حوزه کسب و کار اینترنتی و اینستاگرام مارکتینگ و استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام دست پیدا کنیم.

بدون شک یکی اینستاگرام از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران است. علاوه بر جذابیت بصری و دسترسی آسان به آن در حین حرکت یا هر جای دیگر، یادگیری نحوه استفاده از اینستاگرام نیز بسیار ساده است.

نکات زیر می تواند به شما کمک کند از تجربه خود در اینستاگرام بهترین استفاده را ببرید تا بتوانید فالوورهای خود را رشد دهید و تعامل را افزایش بدهید.

برای شروع اگر اینستاگرام ندارید یا اون رو روی گوشی خودتون نصب نکردین همین الان می‌تونید از طریق لینک دانلود اینستاگرام برای اندروید و لینک دانلود اینستاگرام برای آیفون استفاده کنید.

اگر هم اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب کرده اید می توانید از طریق لینک های بالا کار بروزرسانی اینستاگرام رو انجام بدید اینستاگرام جدید را روی گوشی خودتون نصب داشته باشید.

خوب حالا که همه چیز رو برای شروع آموزش اینستاگرام فراهم کردیم بریم که یک استارت جانانه رو هم با هم بزنیم.

 

استفاده از عکس و فیلم جذاب در اینستاگرام توسط محسن مقصودی
استفاده از عکس و فیلم جذاب در اینستاگرام

۱. آموزش اینستاگرام، با ارسال عکس ها و فیلم های جالب و رنگارنگ

الان چندین سال از خلق شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌گذره و آمار و تجربه هایی که در این شبکه‌ی اجتماعی قدرتمند وجود داره، نشون می‌ده که عکس و فیلم هایی که جذابیت بیشتری دارند یا از تنوع رنگ های جذاب استفاده می کنند همواره نظر فالوور های بیشتری را در اینستاگرام به خود جلب می‌کنند.

در آموزش اینستاگرام حرفه‌ای پایه و اساس کار بر روی تولید محتوا است و در تولید محتوای جذاب که بتونه مخاطب رو به سمت خودش جلب کنه عکس و فیلم جالب و رنگارنگ بسیار موثر خواهد بود.

اینستاگرام همه بستر را برای ارائه ارزش به دنبال کنندگان ما فراهم کرده است، خصوصاً اگر خواستار تعامل بیشتری باشیم و بخواهیم با مخاطب خود ارتباط عمیق‌تری ایجاد کنیم.

در این حالت، هدف ما باید ارسال عکس‌ها و فیلم‌هایی باشه که بتونه بعد از ارسال شدنش در اینستاگرام نوعی از احساسات را برانگیخته کنه، احساساتی مثل؛ خوشبختی، شوخ طبعی، انگیزه، دلتنگی، عشق یا هر حس هیجان انگیز انسانی دیگر.

عکس های با کیفیت بالا و رنگ های زیاد بیشترین تاثیر را در اینستاگرام دارند.

استفاده از عکس بدون فیلتر یا فیلتر کم در اینستاگرام
استفاده از عکس بدون فیلتر یا فیلتر کم در اینستاگرام

۲. ارسال عکس و فیلم طبیعی

در گام های حرفه‌ای تر به موضوع گذاشتن کاور بر روی پست ها و اصول آن خواهیم پرداخت اما سلیقه مخاطب در اینستاگرام این را نشان می دهد که هر چقدر عکس ها و فیلم های ما حالت طبیعی خود را حفظ کرده باشند بهتر اثر می گذارند. پس بعد از نکته اول که ارسال عکس و فیلم جالب و رنگارنگ بود باید تلاش کنیم که فیلترهایی که می تونیم روی تصاویر خود قبل از ارسال در اینستاگرام اعمال کنیم، پرهیز کنیم.

اینستاگرام دسته ای از فیلترها را در اختیار ما قرار می‌ده که می‌توانیم بر روی عکس های خود اعمال کنیم تا به طور خودکار ظاهر و سبک را بهبود ببخشند.

مردم عکس ها و فیلم هایی رنگارنگ، اما نسبتاً طبیعی رو بیشتر می‌پسندند. اگر چه ممکن است جلوه های فیلتری که روی تصاویر خودمون می‌گذاریم وسوسه انگیز باشه، ولی باید سعی کنیم استفاده از آنها را به کمترین حد خود برسونیم تا رنگ و کنتراست در بیشتر عکس های ما طبیعی به نظر برسند.

۳. از هشتگ (#) به تعداد و میزان کافی استفاده کنیم

استفاده از اینستاگرام روز به روز فراگیرتر شده و این روند در کشور ما هم به کسب و کارها کمک می کنه تا مخاطبین و مشتریان خودشون رو در این شبکه اجتماعی دور خود جمع کنند. در آموزش اینستاگرام به استفاده از هشتگ ها می رسیم.

استفاده از هشتگ یک روش عالی برای افزایش میزان دسترسی ما در اینستاگرام بشمار می‌ره و به مخاطبینی که در اینستاگرام حضور دارند کمک می کنه که محتوایی که تولید کرده‌ایم را پیدا کنند.

استفاده از هشتگ (‎#) موجب تشویق به تعامل بیشتر و حتی جذب دنبال کنندگان و فالوور های جدید برامون می‌شه.

توی بسیار از صفحاتی که اونها رو در تولید محتوا و هشتگ گذاری همراهی کردیم متاسفانه خیلی ها از فرصت هشتگ ها بی‌خبرند و استفاده نمی کنند یا آنقدر زیاد و غیراصولی و هدفمند استفاده می کنند که نتیجه کار برعکس می‌شه.

حتما پیج هایی رو دیدین که زیر کپشنی که نوشته اند پر از هشتگ شده ولی نه ربطی به محتواشون داره و نه هدفمنده، اگر تصمیم به استفاده از هشتگ داریم که حتما باید این کار رو انجام بدیم، باید اطمینان حاصل کنیم که تعداد هشتگ ها رو به حداقل برسانیم و فقط از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنیم.

تا اینجای آموزش اینستاگرام چطور بود؟! بریم برای معرفی بقیه نکات؟!

۴. از برگه Explore (صفحه محبوب) برای یافتن محتوای عالی و مناسب خودمان استفاده کنیم

خوب رسیدیم به یکی از بخش های هیجان انگیز آموزش اینستاگرام یعنی استفاده از قسمت جستجو و اکسپلور اینستاگرام.

تب Explore در اینستاگرام محلی است که برخی از محبوب ترین عکس ها و فیلم ها در آن نمایش داده می شود. عکس و فیلم هایی که در اکسپلور اینستاگرام ما نشان داده می‌شوند همان هایی هستند که توسط افرادی که دنبال می کنیم مورد توجه قرار گرفته اند یا موضوعاتی است که به آنها علاقمند هستیم و در اینستاگرام دنبالشان می کنیم.

یعنی در قسمت اکسپلور یا جستجوی پیج اینستاگرام ما تصاویر و فیلم ها و محتوایی بهمون نشون داده می شه که توسط کسانی که اونها رو فالو کرده ایم مورد توجه قرار گرفته و آنها را لایک و فالو کرده اند و برایشان کامنت گذاشته اند.

برای استفاده از قسمت اکسپلور اینستاگرام می تونیم بر روی نماد ذره بین در منوی پایین این شبکه اجتماعی محبوب کلیک کنیم و وارد فضایی شویم که به نوعی متناسب سلیقه ما فراهم شده است.

می تونیم از قسمت اکسپلور اینستاگرام برای پیدا کردن فالورهایی که به محتوای ما علاقمند هستند را پیدا کنیم و با آنها تعامل داشته باشیم.

۵. آموزش اینستاگرام، پست های خودمان را مطابق با سلیقه مخاطب ارسال کنیم

این نکته، نکته بسیار مهم و حیاتی در آموزش اینستاگرام به شمار می‌رود. و رعایت این نکته مهم هنر و خلاقیت و مهارت ادمین یا صاحب صفحه اینستاگرام را می‌طلبد.

در اینجا نمی‌خوام موضوع رو پیچیده یا سخت کنم اما با بیان این موضوع می‌خوام به اهمیت  اون اضافه کنم که این نکته مثل قرار گرفتن بر روی یک لبته تیز به شما می ره. و منظورم اینه که این ما با وجود حفظ سبک و سلیقه خودمون باید حتما سلیقه و علاقه مخاطب هدفمند خودمون رو هم مد نظر داشته باشیم.

رعایت این نکته در آموزش اینستاگرام فاکتورهای زیادی دارد که به مرور و همراهی سایت آموزشی ما و همینطور شبکه اجتماعی اینستاگرام ما می تونید به اونها پی ببرید.

اگر می خواهیم فالوور را درگیر خود کنیم تا با پیج اینستاگرام ما تعامل داشته باشه، باید مطالب جدید را به طور منظم ارسال کنید و در ارسال پست ها نظم قابل ملاحظه‌ای رو لحاظ کنیم.

این به این معنی نیست که توی روز ۱۰ تا عکس و فیلم بر روی پیج خودمون ارسال کنیم. در واقع ، ارسال پست یک بار در روز – یا حداقل یک بار در روز، باید به اندازه کافی و مکرر باشه تا فالوور های فعلی ما را علاقه‌مند کنه.

باید بتونیم بین فواصل ارسال پست هدفمند خودمون توازن ایجاد کنیم؛ مثلا روزی یک یا دو پست در ساعت مشخص. تجربه نشون داده که استفاده از این روش برای فعالیت در اینستاگرام بسیار موثر هست. و در ادامه آموزش های اینستاگرام به معرفی ابزارهایی که این نتایج را ثابت می‌کنند خواهیم پرداخت.

خوب تا اینجا و برای امروز فکر کنم کافی باشه در روزهای آینده این مقاله رو کاملتر می کنیم تا شما بتونید با استفاده از آموزش اینستاگرام نتایج خوبی رو بدست بیارید.

۶. از دایرکت اینستاگرام برای ارتباط با فالوورهای خود استفاده کنیم

اگر چه نوشتن مکرر در دایرکت برای درگیر کردن فالوورها ایده خوبی است ، اما گاهی اوقات همیشه لازم نیست چیزی را به صورت عمومی برای همه دنبال کنندگان خود پست کنید.

بجای این کار می‌تونیم  یک یا چند کاربر خاص را با ارسال مستقیم پیام یا عکس یا فیلم به آنها هدف قرار بدهیم.

Instagram Direct یک روش عالی برای برقراری ارتباط با گروه های خاصی از کاربران بدون نیاز به پخش همزمان مطالب خود برای همه است.

۷. در آموزش اینستاگرام همیشه به داشتن تعامل با فالوورها تاکید می شود

هرگز وفادارترین فالوورهای خود را که مرتباً عکسهای ما رو لایک می کنند و در مورد آنها نظر می گذارند ، نادیده نگیریم!

این یک روش مطمئن برای داشتن تعامل و ارتباط موثر با آنها است. ما با این کار می تونیم به فالوورهای خودمون حس خوش ارزشمند بودن رو هدیه بدهیم.

پس باید به نظرات آنها پاسخ بدهیم یا حتی بریم حساب آنها را بررسی و چند عکس از آنها را لایک کنیم.

البته برای شناسایی فالوورهایی که بیشترین تعامل رو با پیج اینستاگرام ما دارند ابزارهای وجود دارد که در بخش بعدی آموزش اینستاگرام به اونها هم خواهیم پرداخت.

۸. هرگز برای خرید فالوور وسوسه نشویم و این نکته بسیار مهمی در آموزش اینستاگرام بشمار می رود

در مورد خرید فالوور اینستاگرام داستان های زیادی وجود دارد. و این درست است که می توانید اعداد بزرگی از فالوورها را با قیمت بسیار ارزان بدست بیاریم.

مشکلی که در خرید آنها وجود دارد این است که آنها اغلب بیشتر جعلی و غیرفعال یا به زبان ساده تر فالوور فیک هستند.

ممکن است حساب شما برای کاربرانی که می بینند شما ۱۵۰۰۰ فالوور داشته باشید، کمی عجیب به نظر برسد ، اما تقریباً هیچ لایک یا نظری در مورد عکس ها و فیلم هایتان نخواهند گذاشت.

اینکه ما بتونیم یک ارتباط دو سویه و موثر با فالوور اینستاگرام خود برقرار کنیم بسیار مهمتر از داشتن اعدادی بزرگ از فالوور فیک در بایو پیج اینستاگراممان هست.

۹. از روش های مختلف برای به اشتراک گذاری پست های اینستاگرام خود استفاده کنیم

تعامل با پیروان فعلی شما همیشه توصیه می شود ، اما هرچه بیشتر با افراد ارتباط برقرار کنید ، بهتر است. فریاد کشیدن یا s4s با یک حساب دیگر در همان محدوده فالوئر راهی بسیار سریع و م toثر برای دسترسی بیشتر به افراد است. دو کاربر اساساً موافقت می کنند که به حساب دیگری پست فریاد در حساب های خود ارسال کنند. این در واقع اصلی ترین تکنیکی است که بسیاری از کاربران اینستاگرام برای رشد هزاران حساب کاربری خود استفاده کرده اند.

۱۰. در بالای جدیدترین روندهای اینستاگرام باشید

هشتگ ها و فریادها بسیار خوب هستند ، اما حتی روندهایی از این دست در نهایت تاریخ انقضا دارند. اگر اینستاگرام یک بستر اصلی شبکه های اجتماعی برای شماست ، مهم است که با آخرین روندها همراه باشید تا از عقب نماندن و خود را در معرض از دست دادن پیروان ارزشمند قرار ندهید. این پنج روند بزرگ که در حال حاضر در اینستاگرام داغ هستند را بررسی کنید.

۱۱. از استوری اینستاگرام به خوبی استفاده کنیم

داستانها کمتر دائمی هستند ، محتوای “لحظه ای” بیشتر است که می توانید برای دیدن دنبال کنندگان خود ارسال کنید. آنها هم به صورت عکس و هم به صورت فیلم تهیه می شوند که پس از ۲۴ ساعت به طور خودکار ناپدید می شوند. می توان آنها را در قسمت بالای خوراک مشاهده کرد (به صورت حباب های دایره ای). داستانها به سادگی روشی عادی تر برای ارتباط ، اشتراک و تعامل با پیروان شما ارائه می دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link