۲۰ تاکتیک برای برند سازی سایت در ۷ روز

20 تاکتیک برای برند سازی سایت در 7 روز

برند سازی سایت یک نیاز ضروری است

برند سازی سایت یا نام برند شخصی یا کسب و کار ما در فضای اینترنت به یک نیاز ضروری تبدیل شده است. تا جایی که اگر بخواهیم کسب و کار خود را از رکود نجات دهیم حتما باید فکری به آنلاین شدن و برندسازی آن در فضای دیجیتال فکر بکنیم.

سلام به همه شما همراهان و همدرسان گرامی امیدواریم هر جا که هستید حال دلتون عالی باشه در ادامه آموزش های کسب و کار اینترنتی سایت مقصودی دات کام به ۲۰ تاکتیک کابردی اشاره خواهیم کرد دانستن و عمل کردن به این ۲۰ تاکتیک می تواند سایت شما را در ۷ روز متحول کند.

دنیای دیجیتال به دلیل فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه در چند وقت اخیر شاهد افزایش ترافیک بالایی بوده است. از آنجا که مردم نمی توانند از خانه خارج شوند ، ساعاتی که همه آنلاین می گذرانند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. طبق مطالعه ای که بتازگی صورت گرفته، از زمان وقوع بیماری همه گیر ، مدت زمان آنلاین بودن افراد ۶۰ درصد افزایش یافته است. به طور متوسط ، یک فرد روزانه حدود ۸ ساعت را روی پلتفرم های دیجیتالی مختلف صرف می کند.

این افزایش مشارکت دیجیتالی درهایی را برای خدمات بازاریابی محتوا و مشاغل مرتبط باز کرد. منصفانه است اگر بگوییم هیچ زمانی بهتر از الان برای شروع یک وبلاگ یا یک کسب و کار اینترنتی و استفاده بهینه از زمان وجود ندارد.

این اقدام سرمایه گذاری زیادی نمی‌خواهد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای بهبود حضور وبلاگ خود کمی تلاش کنید.

“بازاریابی با مردم صحبت می کند، در حالی که بازاریابی محتوا صحبت و ارتباط بهتری با آنها ایجاد می کند.” – داگ کسلر

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد خدمات بازاریابی محتوا روش جدیدی برای تعامل با مردم است. شما فقط باید نوشتن محتوای با کیفیت و استراتژی آن را برای رسیدن به حداکثر افراد بدانید.

قبل از شروع تبلیغ سایت ، موارد زیر را برای برند سازی سایت خود در نظر داشته باشید:

  • سایت خود را با خرید هاست و دامنه منحصر به فرد خود راه اندازی کنید. برای تهیه اینجا کلیک کنید

  • اطمینان حاصل کنید که محتوای بسیار جذاب ایجاد می کنید و ذائقه مخاطبان خود را در نظر داشته باشید.

  • از سایت خود کسب درآمد کنید ،حضور در وبلاگ بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد و می توانید با تبلیغات درآمد بالایی داشته باشید.

وقتی سایت خود را راه اندازی و همه چیز در سرجایش قرار گرفت ، وقت آن است که از خدمات بازاریابی محتوایی خود برای استفاده و بهبود حضور آنلاین و برند سازی سایت خود استفاده کنید. بیایید کمی عمیق تر بشویم و دریابیم که چگونه می توانید حضور سایت خود درفضای آنلاین را در ۷ روز افزایش دهید. برای بهینه سازی سایت خود اینجا کلیک کنید.

روز ۱

تاکتیک اول: برنامه ریزی محتوا

محتوای خود را برنامه ریزی کنید. تنها در صورتی می توانید مخاطب را علاقمند نگه دارید که محتوای شما جذاب باشد. از محتوای داده محور که می تواند ارزشی را به مخاطب انتقال دهد به عنوان یک استراتژی استفاده کنید زیرا افراد بیش از محتوای معمولی با آن درگیر می شوند. تحقیقات زیادی انجام دهید و مطمئن شوید که اطلاعات واقعی ارائه می دهید.

تاکتیک دوم: تبلیغات محتوا

بهترین راه برای جلب توجه مخاطبان این است که در جاهایی که توجه آنها بیشتر جلب می شود، باشید. شبکه های اجتماعی مختلفی وجود دارد؛ لینکدین، اینستاگرام فیسبوک ، توییتر ، ریدیت ، و شبکه های دیگر، البته لیست شبکه های اجتماعی بی پایان است و باید توجه داشته باشید که مخاطبان شما در کدام یک از این شبکه ها حضور پررنگ تری دارند. وبلاگ خود را در این بسترها معرفی کنید و مردم را تشویق کنید مطالب شما را بخوانند.

تاکتیک سوم: به روز رسانی محتوا

همه محتواها و استراتژی های قدیمی سایت را حذف کنید. صفحه ها و محتوای صفحاتی که بازدید خوبی دارند را به روز کنید و به روز نگه دارید. این کار به خودی خود ترافیک را تا ۲۵ درصد افزایش می دهد. به روز رسانی محتوا ممکن است زمان ببرد، اما ارزشش را دارد.

روز ۲

تاکتیک چهارم: از بستر مناسب رسانه های اجتماعی استفاده کنید

شبکه های اجتماعی را که برای نوع محتوایی که در حال تهیه و انتشار آن هستید، بهتر کار می کند را مشخص کنید. به عنوان مثال ، LinkedIn برای محتواهای حرفه ای مانند سیاست های دولت ، دانش صنعتی و موارد مشابه بهترین عملکرد را دارد. در حالی که ، اگر شما در حال فعالیت در حوزه سبک زندگی یا محتوای شما مرتبط با زیبایی هست، فیس بوک یا اینستاگرام گزینه های بهتری برای شما است! این پلت فرم ها امکانات حرفه ای را ارائه می دهند که به شما در تشخیص پیشرفت فعالیت هایتان کمک می کنند.

تاکتیک پنجم: تبلیغات پولی را هم در نظر بگیرید

تبلیغات یکی دیگر از گزینه های افزایش تعامل و بازدید از سایت و محتوای شما است. در بیشتر پلتفرم های شبکه اجتماعی برای افزایش بازدید پست ها می توانیم با پرداخت پول نتایج خوبی بگیریم. البته انجام این تاکتیک در ایران با توجه به تحریم بودن با چالش هایی مواجه است اما پلت فرم ها و راه کارهای زیادی برای گرفتن نتیجه وجود داره که در این مرحله می تونید روی کمک سایت مقصودی دات کام  هم حساب کنید که بهترین مشاوره رو برای این اقدام به شما بدهد.

تاکتیک ششم: پلتفرم متقابل

تبلیغات بین پلتفرمی یا بین شبکه های اجتماعی مختلف شما، یکی دیگر از تاکتیک هایی است که شخص می تواند انجام دهد. اگر در شبکه اجتماعی بخصوصی فالوورهای بیشتری دارید، از آنها بخواهید که شما را در شبکه های  دیگر هم دنبال کنند. این کار باعث پر رنگ شدن حضور دیجیتالی شما می شود.

محسن مقصودی: مهمترین و اصلی ترین پایگاه فعالیت های هدفمند ما در فضای آنلاین فقط وبسایت ماست.

روز ۳

تاکتیک هفتم: کمپین های ایمیلی

کار بعدی که می توانید انجام دهید ایجاد یک لیست ایمیل است. هر بار که چیزی را منتشر می کنید ، مخاطبان شما یک اعلان ایمیل دریافت می کنند و می تواند به طور مستقیم مطلب جدید شما را بخوانند.

اینجاست که به کمک سایت خود می توانید ایمیل مخاطبان علاقمند خود را جمع آوری کنید و با آنها ارتباط داشته باشید.

استفاده از روش های ساده ارسال ایمیل و همینطور ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینک هنوز هم بسیار کارساز و مفید است.

تاکتیک هشتم: ارسال خبرنامه با لینک های فعال

کار دیگری که می توانید با لیست مخاطبین ایمیل خود انجام دهید ، ارسال خبرنامه است. یک خبرنامه جذاب با اطلاعات مربوط به مطالب سایت خود تهیه کنید و آن را به مخاطبین سایت خود در سراسر جهان ارسال کنید. از نظر آماری، استفاده از این روش تعامل مخاطب با سایت شما را تا ۳۷ درصد افزایش می دهد.

یادآوری می کنیم که فعالیت در هر حوزه ای اصول و قوانین مختص به خودش را دارد. شاید بشود در شروع کار از شبکه های اجتماعی بهترین نتایج را بدست آورد اما همانطور که گفتیم برای انجام یک کسب و کار اینترنتی حرفه ای حتما باید بر روی برند سازی سایت خود هم تمرکز داشته باشید.

تاکتیک نهم: خرید داده ها

همچنین می توانید داده های مخاطبان مربوطه را که مایل به خواندن مطالب شما هستند بخرید و از این داده ها برای ارتقاء لینک های سایت خود استفاده کنید. بسیاری از خدمات بازاریابی محتوا از این داده ها برای رسیدن به مخاطب مناسب استفاده می کنند.

برای نمونه شما می توانید بانک ایمیلی از مخاطبینی که در اینترنت به محتوایی که شما تولید می کنید علاقمند هستند را خریداری کنید. البته اینکه از کجا و چگونه تهیه بکنید بسیار مهم هست.

تاکتیک دهم: پوش نوتیفیکیشن

هر چند استفاده از تاکتیک های اجباری مثل پوش نوتیفیکیشن و پاپ آپ های اجباری توصیه نمی شود اما به عنوان یک ابزار از آن استفاده می کنند. همه علاقه مند به عضویت در ایمیل ها نیستند. در این صورت ، از نوتیف و پاپ آپ استفاده کنید تا به خوانندگان غیر مشترک خود در مورد پست جدید وبلاگ اطلاع دهید.

روز ۴

تاکتیک یازدهم: همکاری های تجاری

همکاری ها عالی هستند ؛ انجام این همکاری ها به افزایش مخاطبان، خوانندگان و میزان پولی که شما به دست می آورید کمک می کنند. برای این کار می توانید با یک برند تجاری همکاری کنید و محصول آنها را از طریق وبلاگ خود تبلیغ کنید. در واقع شما می توانید تهاتر کنید در اینصورت این شرکت خریداران بیشتری خواهد داشت و شما خوانندگان بیشتری خواهید داشت.

در این بخش راهکارهایی مثل افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش و همینطور اینفلوئنسر مارکتینگ هم می تواند گنجانده شود.

تاکتیک دوازدهم: وبلاگ نویسی در سایت ها هدف

همکاری موثر دیگر فعالیت به عنوان یک وبلاگ نویس مهمان در بسترهای پیشرو و هدفمند است. بسترهای مختلف به وبلاگ نویسان اجازه می دهد تا محتوا را در بستر آنها قرار دهند. سایت هایی مثل ویرگول و ردیت و … را می توان از جمله این سایت ها برشمرد. بستر مناسب را انتخاب کرده و بهترین وبلاگ خود را بنویسید تا خوانندگان مجبور شوند از آنجا به وبلاگ شما سر بزنند. تحقیقات نیل پاتل ، استراتژیست محتوا ، نشان می دهد که وبلاگ نویسی مهمان به ۳۰ درصد از مشارکت کلی در یک سایت کمک می کند.

تاکتیک سیزدهم: حداکثر تعامل

بخش نظرات وبلاگ خود را فعال کنید، به مخاطبین خود اجازه دهید نظرات و انتقادات خود را به اشتراک بگذارند، این امر باعث بهبود حضور دیجیتالی سایت شما و افزایش تعامل می شود.

روز ۵

تاکتیک ۱۴: نشانه گذاری سایت ها

محتوای خود را در سایت های مختلف نشانک گذاری اجتماعی مانند Bizsugar ، Zest و موارد مشابه تبلیغ کنید. آنها دارای دسته بندی هایی هستند که می توانید با افراد همفکر خود ارتباط برقرار کنید. سایت های ایرانی مشابهی هم هستند که با نشانه گذاری محتوای ارزشمندی که تولید می کنید می توانید مخاطبین خود را جذب کنید. در صورت استفاده مستمر و اصولی از این روش می توانید برند سازی سایت خود را به خوبی پیش ببرید.

تاکتیک پانزدهم: از انجمن ها به نفع خود استفاده کنید

به انجمن هایی مانند quora بروید ، جایی که افراد واقعاً با محتوا درگیر می شوند. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما سوالاتی را که افراد ممکن است داشته باشند حل کند و می توانید انتظار افزایش ۲۰ درصدی ترافیک سایت و محتوای خود را داشته باشید.

تاکتیک ۱۶: برای برند سازی سایت به بیو توجه کنید

هنگام ایجاد پروفایل یا نمایه در انجمن ها یا سایت های هدف خود مثل اینستاگرام و … ، بیوگرافی جذابی از خود بنویسید و به مردم نشان دهید که می دانید چه می نویسید! و درباره چیزی که به اشتراک می گذارید صاحب نظر هستید.

برای آشنایی با روش های بازاریابی در اینستاگرام می توانید مقالات زیر را هم بخوانید.

جذب فالوور واقعی اینستاگرام در ۱۴۰۰

۱۱ روش بازاریابی با اینستاگرام

روش های سئو اینستاگرام در گوگل

۹ روش کسب درآمد از اینستاگرام 

روز ۶

تاکتیک هفدهم: رابطه با همکاران وبلاگ نویس

با وبلاگ نویسان دیگر رابطه برقرار کنید. مطالب دیگران را بخوانید و در مورد آن نظر دهید. این به شما کمک می کند تا با استراتژی هایی که آنها دنبال می کنند به روز باشید. علاوه بر این ، شما به عنوان یک خواننده فعال هم به چشم  می آیید.

تاکتیک هجدهم: بازاریابی تأثیرگذار در برند سازی سایت

با افراد تأثیرگذار در ارتباط باشید و از این رابطه دو طرفه با آنها برای تبلیغ وبلاگ خود استفاده کنید. شما می توانید در مورد آنها صحبت کنید ، و آنها در عوض می توانند به کمک نوشته ها و پست های شما اشاره کنند و بازخورد بدهند.

تاکتیک نوزدهم: مطالب جالب را بیاورید و برچسب ها و ذکرها را ارائه دهید

مصاحبه هایی با افراد تأثیرگذار انجام دهید. وقتی محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید ، مطمئن شوید که حساب آنها را برچسب گذاری کرده و تعامل بهتری کسب کرده اید.

روز ۷

تاکتیک بیستم: ثابت قدم باشید

تنها چیزی که به سایت و محتوای شما در رسیدن به رشد حداکثری کمک می کند، ثبات در انجام مکرر این فرایند است. تلاش های شما باید ثابت باشد و نوشته های شما باید بی عیب و نقص باشد تا خوانندگان به آنها توجه کنند و جذب شوند. تجارت خدمات بازاریابی محتوا در حال رونق است و با این نکات می توانید از آن به خوبی استفاده برند سازی سایت خود را به شکل چشم گیری اجرایی کنید.

از همه این استراتژی ها و تکنیک ها استفاده کنید تا محتوا و سایت شما به بالاترین سطح دریافت مشارکت و مخاطب برسد! پیشاپیش موفقیت شما را تبریک می گوییم.

منبع: موفقیت دیجیتال

ترجمه و بومی سازی: محسن مقصودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link