مدیریت سرمایه و ریسک در بازارهای مالی و ارز دیجیتال به چه معناست؟!

همه چیز درباره‌ی مدیریت سرمایه 

درودی با رنگ و بوی مدیریت سرمایه بر همه شما همراهان و همدرسان عزیز؛ در این مقاله به اهمیت مدیریت سرمایه و ریسک در بازارهای مالی و ارز دیجیتال می پردازیم.

مدیریت سرمایه و ریسک در بازارهای مالی و ارز دیجیتال به قدری اهمیت دارد که می تواند جلو ضررهای ما را در معاملاتمان بگیرد و در صورت رعایت نکردن آن موجب تجربه ضررهای غیر قابل جبران شویم.

من محسن مقصودی هستم و اینجا وبسایت مقصودی دات کام است. از اینکه به مباحث ارز دیجیتال علاقمند هستید بسیار خوشحالیم پس در ادامه مقاله‌ی مدیریت سرمایه و ریسک با ما همراه باشید.

تقریبا از زمانی که در بازارهای مالی بخصوص بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارم؛ می تونم بگم که رمز موفقیت در این بازار مدیریت سرمایه و ریسک ما در معاملات است و علت شکست ما در این بازارها رعایت نکردن قوانین مدیریت سرمایه و ریسک است.

پس خیالتون رو راحت کنم؛ اگر می خواهید بصورت اصولی و علمی در بازارهای مالی و ارز دیجیتال به نتایج مستمر و رضایت بخش برسید حتما برای مدیریت سرمایه خودتون در سرمایه گذاری ها و معاملات وقت بگذارین و مطمئن باشید با مدیریت سرمایه آرام آرام در این بازارها رشد می کنید.

فرمول مدیریت سرمایه !!

خوب همانطور که از عنوان این تیتر بر میاد؛ مدیریت سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال فرمول های مختلفی داره که ما سعی می کنیم روش های مدیریت سرمایه را در این مقاله به شما آموزش بدیم تا بتونید با استفاده از فرمول های مدیریت سرمایه به نتایج مطلوب خودتون دست پیدا کنید.

مدیریت سرمایه در کریپتوکارنسی

همانطور که می دانید بازار کریپتو کارنسی یا رمزارزها از نوسانات بیشتری نسبت به بازارهای مالی دیگر برخوردار است. بیشتر نوسانات بازار ارزهای دیجیتال بخاطر نوسان قیمت بیت کوین است. پس مدیریت سرمایه در کریپتو با مدیریت سرمایه در بازارهالی مالی دارای روش های بخصوصی است.

بخاطر همین موضوع باید حواسمان به نوسانات این بازار بخصوص در بحث مدیریت سرمایه ای که می خواهیم وارد معاملات اسپات یا فیوچرز بکنیم، باشد.

مدیریت ریسک و سرمایه در زندگی

امروزه دیگر ورود به هر حوزه ای دانش و مهارت خاص خودش را می طلبد و این مطالب رو از زبان یک مربی می شنوید و می خوانید. اگر می خواهید ریسک سرمایه خودتان در زندگی و کسب و کارتان را به میزان قابل توجهی پایین بیارید، با شناخت و مهارت کافی وارد یک فعالیت بشد بخصوص در بازارهای مالی که مستقیما با پول و سرمایه شما سر و کار دارد. در غیر این صورت توصیه می کنم که ورود نکنید. حالا رسیدن به مهارت که در برگیرنده دانش و تمرین است راه کارهای مختلفی دارد مثل مطالعات شخصی ، کلاس های حضوری و آنلاین و یا موثرتر از همه داشتن منتور یا مربی.

منتور همراه موفقیت شماست

منتور کسی است که مسیری که شما می خواهید به تازگی استارتش را بزنید او قبلا رفته است و می تواند تجارب ارزشمندش را در اختیار شما قرار بدهد

پس مدیریت سرمایه در زندگی ما در ابعاد بزرگتر بسیار حائز اهمیت است.

راستی قبل از خرید ارز دیجیتال ، از انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال قابل اعتماد مطمئن شوید.

ما در مقاله‌ی جداگانه‌ای به معرفی چند صرافی ارز دیجیتال ایرانی پرداخته‌ایم.

روش اول مدیریت ریسک و سرمایه

بیایید به مرور و یادگیری یک روش امن و مطمئن بپردازیم.

مرحلۀ اول

فرض کنید من با تحلیل خودم روی یک رمز ارز مثل بیت کوین، اتریوم یا شیبا یا به هر طریق دیگری سیگنالی را مبنی بر صعودی بودن بازار دریافت می کنم.

خوب سیگنالی که من دارم اطلاعات مربوط به ورود به معامله رو بهم می ده

قیمت Price

استاپ لاس SL

تارگت TP

RB به معنای ریسک به سرمایۀ کل می باشد که از فرومول زیر بدست میاد.

RB

مرحلۀ دوم

نکتۀ مهم این است که چک کنیم میزان ریسک به ریوارد پوزیشنی که می خواهیم واردش بشویم یک به سه باشد

برای راحتی این کار از ابزار long postion  استفاده میکنیم

مرحلۀ سوم

ریسک به سرمایهتارگتاستاپ لاسقیمت
Risk per balance
TargetStoplossPrice
RBTPSLP

مرحلۀ چهارم

از طریق فرمول حجم مورد نیاز برای معامله را بدست می آوریم

مثال

بطور مثال می خواهیم با سرمایه ۷۰۰ دلاری ارزی را بخریم که قیمت آن ۱۳ دلار نقطه استاپ ۱۱.۵ دلار است:

منابع:

مطالعات شخص

وبسایت ها forbes

تهیه و ترجمه از گروه آموزشی مقصودی

خواندن این مطالب ارز دیجیتال هم حتما به آگاهی کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link