۵ کتاب فوق العاده کسب و کار که میلرلایت را خلق کرد

5 کتاب فوق العاده کسب و کار

۵ کتاب فوق العاده کسب و کار؛ این عنوان یکی از مهمترین مقالات وبسایت مقصودی دات کام هست که خواندن و به کار بستنشان را شدیدا به شما و همه کسانی که از ما خدمات مشاوره ای کسب و کار و سرمایه گذاری دریافت می کنند پیشنهاد می کنیم.

۵ کتاب فوق العاده کسب و کار که تجارت ما را تغییر داده است

کتاب ها می توانند مردم را به مهمترین تصمیمات تجاری ترغیب کنند ، دقیقاً همان اتفاقی که در شرکت Remote افتاد. با حالا به این فکر کردین که مارک زاکربرگ ، وارن بافت و ایلان ماسک چه چیزهای مشترکی دارند؟ جالبه که بدونید همه این آدم‌ ” زیاد می‌خوانند ” . وارن بافت می گوید که حدود ۸۰٪ از روز خود را به مطالعه می گذراند. مارک زاکربرگ هر هفته کتاب جدیدی می خواند. ایلان ماسک گفته است که خواندن کتاب نحوه ساخت موشک را به او آموخت. کتاب ها می توانند افراد را به مهمترین تصمیمات تجاری ترغیب کنند. ما می دانیم که این همان اتفاقی است که در شرکت Remote افتاده است. امروز، من می‌خواهم در مورد کتابهایی صحبت کنم که تأثیر زیادی در تجارت ما داشته است.

کتاب بازنگری (  Rework ) توسط دیوید هاینمایر هانسون و جیسون فرید

در سال ۲۰۱۰، MailerLite به عنوان یکی از فینالیست‌های Seedcamp، صندوق سرمایه‌گذاری اروپایی، انتخاب شد. اما ما سرمایه‌گذاری را نبردیم. این بسیار ناراحت‌کننده بود. سرمایه‌گذاران می‌گفتند که ایمیل مرده است و هیچکس نیازی به یک پلتفرم بازاریابی ایمیل جدید ندارد. کتاب بازنگری ما را ترغیب کرد تا استراتژی کسب و کارمان را تغییر دهیم.

بازنگری چطور کار ما را تغییر داد؟!:

به جای جستجو برای سرمایه گذاران، ما تصمیم گرفتیم که یک کسب و کار سودآور بلندمدت بسازیم تا یک پروژه استارتاپ را برای فروش پس از چند سال بسازیم. اکنون ما خوشحالیم که بیش از ۷۰۰،۰۰۰ مشتری داریم که به محصول ما اعتقاد دارند.

اینها چند نقل قول از کتاب “بازنگری” است که  به ما الهام می‌دهد:

مسئولیت کامل بر عهده‌ی خودتان است که رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

شما به یک استراتژی پایبندی نیاز دارید، نه یک استراتژی خروج.

افکار ارزان و فراوان هستند. سوال واقعی این است که چقدر خوب اجرا می‌کنید.

رشد کنید و ببینید که چه چیزی درست به نظر می‌رسد – استخدام زودهنگام مرگ بسیاری از شرکت‌هاست.

از قدرت رد کردن استفاده کنید تا اولویت‌هایتان را مشخص کنید.

سازمانها را دوباره اختراع کنید توسط فردریک لالوکس

هر چقدر تیم ما بزرگتر می شود، ما بیشتر در مورد اینکه چگونه ساختار خود را به گونه ای مناسب برای ما سازماندهی کنیم فکر می کنیم. ما علاقه مند به روش های غیرمعمول برای اداره کسب و کار خود هستیم و “سازمان های دوباره اختراع شده” چشمان ما را به روش های جدید و باورنکردنی باز کرده است.

سازمانها را دوباره اختراع کنید چطور کار ما را تغییر داد؟!:

فردریک لالوکس در کتاب سازمان‌های تیل را معرفی می‌کند. سازمان‌های تیل با ویژگی‌هایی مانند تیم‌های خودگردان، استدلال شهودی و تصمیم‌گیری غیرمتمرکز مشخص می‌شوند. شرکت ها عمدتاً به تیم های خود مدیریتی تقسیم می شوند که قدرت کامل برای تصمیم گیری و همچنین اشتباهات را دارند.

این کتاب ما را به فکر راه‌هایی برای دادن آزادی و مسئولیت‌های بیشتر به هر عضو The Remote Company انداخت. به عنوان مثال، در طول کار خود ما میزبان RemoteFairs هستیم، که در آن اعضای تیم بر اساس پروژه هایی که در ۶ ماه گذشته روی آنها کار کرده اند به گروه هایی تقسیم می شوند. هر گروه یک غرفه دارد و پروژه های خود را به کل تیم ارائه می دهد. ما این رویکرد ارائه گروهی را ترجیح می دهیم تا ارائه ای که توسط یک مدیر انجام شود یا گزارشی که شما برای شخصی ارسال می کنید. همه مالکیت دارند. این سرگرم کننده و بسیار سازنده است زیرا اعضای مختلف تیم یاد می گیرند که دیگران چه کار می کنند و می توانند سؤالات مختلفی بپرسند و بازخورد بدهند.

نقل قول های الهام بخش از “سازمان ها را دوباره اختراع کنید”:

“وقتی اعتماد گسترش می یابد، در مقابل مسئولیت ایجاد می کند. تقلید و فشار همتایان سیستم را بهتر از سلسله مراتب تنظیم می کند.”

“همه سنت های خرد این حقیقت عمیق را مطرح می کنند که دو راه اساسی برای زندگی وجود دارد: ترس و کمبود یا اعتماد و فراوانی.”

وقتی سازمان‌ها نه بر اساس مکانیسم‌های ضمنی ترس، بلکه بر اساس ساختارها و شیوه‌هایی که اعتماد و مسئولیت ایجاد می‌کنند، ساخته می‌شوند، اتفاقات خارق‌العاده و غیرمنتظره‌ای شروع می‌شود.»

 

اصول من در برنامه‌ریزی کار و زندگی توسط ریموند دالیو Principles by Ray Dalio

در ادامه ۵ کتاب فوق العاده کسب و کار که ما را متحول کرده باید به شما بگوییم که وقتی کسب و کاری را راه اندازی می کنید، تیم کوچک شما شب و روز برای ایجاد یک محصول کار می کند. همین افراد احتمالاً بازاریابی، فروش و پشتیبانی مشتری را مدیریت می کنند. شما برای زنده ماندن تلاش می کنید. شما از شهود برای اداره شرکت خود استفاده می کنید و این کاملاً خوب است. اما اگر می خواهید رشد کنید، باید یاد بگیرید که چگونه وظایف را محول کنید و به دیگران اعتماد کنید.

اصول من در برنامه ریزی کار و زندگی چگونه تأثیر گذاشت:

اصول به ما آموخت که چقدر مهم است که بفهمیم شرکت شما فراتر از محصولاتی که می فروشید چیست. برای به اشتراک گذاشتن ارزش‌های خود و توضیح اینکه چگونه شرکت را اداره می‌کنید، باید آن‌ها را نام‌گذاری و سیستم‌سازی کنید. به عنوان مثال، تمام تصاویر وب سایت و وبلاگ ما عکس اعضای تیم ما است. ما هرگز از عکس های استوک استفاده نمی کنیم. اما ما هرگز در این مورد صحبت نکردیم و این را به عنوان یک قانون قرار ندادیم. به تازگی اتفاق افتاده. چرا؟ ما هرگز فکر نمی کردیم چیز خاصی باشد، اما بعد متوجه شدیم که اینطور است. ما بر این باوریم که مردم ترجیح می دهند محصولاتی را خریداری کنند یا از خدماتی از افرادی استفاده کنند که بتوانند به آنها اعتماد کنند.

ما می خواهیم در هر کاری که انجام می دهیم جنبه انسانی خود را نشان دهیم. بنابراین اکنون، همه اعضای تیم استراتژی تصویر ما را می‌دانند و ما بیشتر در مورد گرفتن عکس‌های تیمی مختلف فکر می‌کنیم. علاوه بر این، ما در حال کار بر روی کتابچه راهنمای خود هستیم تا نحوه کار خود را نظام‌مند کنیم. اعضای تیم می‌توانند بفهمند که ما چگونه به همه چیز از ایده‌های جدید و فونت‌هایی که استفاده می‌کنیم تا اینکه چرا روی ابزارهای نرم‌افزاری خاص یا انواع کمپین‌های تبلیغاتی سرمایه‌گذاری می‌کنیم، برخورد می‌کنیم.

نقل قول هایی از اصول من در برنامه ریزی کار و زندگی که الهام بخش ما هستند:

“من آموختم که اگر سخت و خلاقانه کار کنید، می توانید تقریباً هر چیزی را که می خواهید داشته باشید، اما نه هر آنچه را که می خواهید. بلوغ توانایی رد جایگزین های خوب برای دنبال کردن گزینه های بهتر است.”

“درد + واکنش و بازتابی که ما داریم = پیشرفت”

افرادی که برای شما کار می کنند باید دائماً شما را به چالش بکشند.

“اشتباهات دردناک من مرا از دیدگاه “من می دانم که درست می گویم” به “چگونه بفهمم درست می گویم” تغییر داد.

“تصمیم گیری خود را سیستماتیک کنید.”

ریموت توسط دیوید هاین مایر هانسون Remote by David Heinemeier Hansson

قبلاً معتقد بودیم که یک تیم گروهی از افراد است که در یک دفتر کار می کنند. Remote نظر ما را تغییر داد و الهام بخش شد تا چیز جدیدی را امتحان کنیم: استخدام یک کارمند از راه دور. این یک چشم باز کننده بزرگ برای ما بود. ناگهان توانستیم بهترین استعدادها را از سراسر جهان استخدام کنیم.

چگونه Remote ” از راه دور ” ما را متحول کرد:

اکنون تیم Remote Company متشکل از ۷۰+ فرد با استعداد است که در ۲۱ مکان مختلف زندگی می کنند. این دلیلی است که ما می توانیم پشتیبانی ۲۴/۷ مشتری را ارائه دهیم. چگونه به عنوان یک تیم ارتباط برقرار می کنید؟ ما از Slack برای ارتباط روزانه استفاده می کنیم. ۱۵Five به ما کمک می کند تا بدانیم اعضای تیم چه احساسی دارند. هر کارمند ۱۵ دقیقه در ماه را صرف نوشتن گزارشی می کند که خواندن آن بیش از ۵ دقیقه طول نمی کشد. این ایده ساده است، اما به ما کمک زیادی می کند.

این گزارش شامل سوالاتی مانند:

چه چیزی خوب پیش می رود؟ هیچ بردی (کم یا بزرگ) در این هفته دارید؟

با چه چالش هایی روبرو هستید؟ کجا گیر کردی؟

چه احساسی دارید؟ روحیه ای که در اطراف خود می بینید چیست؟

یک پیشنهاد برای بهبود نقش، تیم یا سازمانتان؟

این به ما کمک می‌کند بفهمیم چه زمانی فردی احساس بیماری می‌کند، با دوست دخترش قطع رابطه کرده است یا می‌خواهد تیم از یک نمایشگاه هنری بازدید کند – چیزهایی که بیشترین اهمیت را دارند. از قضا، اکنون ما بیشتر از زمانی که در یک دفتر کنار هم نشسته بودیم، درباره اعضای تیم خود می دانیم.

نقل قول هایی از Remote که نظر ما را تغییر داد:

“شما نمی توانید به کارمندان خود اجازه دهید از خانه کار کنند، از ترس اینکه بدون نظارت شما بیکار شوند. شما پرستار کودک هستید، نه یک مدیر. کار از راه دور به احتمال زیاد کمترین مشکل شماست.” “کار از راه دور درها را به روی دوران جدیدی از آزادی و تجمل باز کرده است. دنیای جدید شجاعتی فراتر از باور عصر صنعتی در دفتر کار است.” “اگر به آنها اجازه دهید، انسان ها قدرت شگفت انگیزی برای برآورده کردن انتظارات بالای شما از منطقی بودن و مسئولیت پذیری دارند.”  

ارائه شادی: راهی به سوی سود، اشتیاق و هدف Delivering Happiness by Tony Hsieh

کتابی که توسط مدیر عامل Zappos نوشته شده است، داستان این شرکت و اهمیت پشتیبانی مشتری در هر کسب و کاری را بیان می کند.

چگونه ارائه شادی بر ما تأثیر گذاشت:

ارزش اصلی ما تمرکز بر مشتریان فعلی است. ما بر این باوریم که وقتی دائماً ارزشی را به مشتریان فعلی خود ارائه دهید و به آنها احساس خاص بودن بدهید، رشد بسیار آسان‌تر است. این یکی از دلایلی است که آنها با محصولات ما می مانند و ما را به دیگران توصیه می کنند. ما بیشتر از تبلیغات به مردم اعتماد داریم، به همین دلیل کاملا منطقی است که ابتدا از مشتریان فعلی خود مراقبت کنیم. وقتی آنها محصول یا خدمات شما را دوست دارند، کسب و کار شما را به دوستان یا غریبه های خود به صورت آنلاین توصیه می کنند. این دقیقاً همان کاری است که ما در MailerLite انجام می دهیم. ما آن را قیف بازاریابی وارونه می نامیم.

نقل قول های الهام بخش از ارائه شادی:

ما معتقدیم که خدمات مشتری نباید فقط یک بخش باشد، بلکه باید کل شرکت باشد.”

«کسب‌وکارها اغلب فرهنگ را فراموش می‌کنند و در نهایت به خاطر آن رنج می‌برند، زیرا شما نمی‌توانید خدمات خوبی را از کارکنان ناراضی ارائه دهید.»

ما بیشتر پولی را که می‌توانستیم برای تبلیغات پولی خرج کنیم، می‌گیریم و در عوض آن را به تجربه مشتری برمی‌گردانیم. سپس به مشتریان اجازه می‌دهیم بازاریابی ما باشند.»

یکی دیگر از دام‌های رایجی که بسیاری از بازاریابان در آن گرفتار می‌شوند، تمرکز بیش از حد بر روی تلاش برای یافتن چگونگی ایجاد سر و صدای زیاد است، در حالی که واقعاً باید روی ایجاد تعامل و اعتماد متمرکز شوند. وقتی او چیزی می گوید، من گوش می دهم.

آیا این کتاب ها می توانند در قفسه کتاب شما نیز باشند؟ یا بهتر از این، آنها هستند؟ سپس طرز فکر شما ممکن است برای شرکت ما مناسب باشد. بیا با ما کار کن فرصت های شغلی فعلی ما را ببینید.

آیا کتابی وجود دارد که بر شما یا کسب و کارتان تأثیر داشته باشد؟ آیا کتابی به شما انگیزه می دهد که مدیریت تیم یا مدل کسب و کار خود را تغییر دهید؟

لطفا شما هم این کتاب ها و منابع رو به ما معرفی کنید. همه ما کتاب های زیادی را مطالعه کردیم یا در قفسه های کتابخانه خود داریم اما ۵ کتاب فوق العاده کسب و کار نه تنها برای خوانده شدن بلکه برای به کار بستن به شما پیشنهاد شده است. حتما بازخورد خودتان را برای ما ارسال کنید. لینک خرید کتاب از دی جی کالا  لطفا سایت maqsoudi.com رو دنبال کنید منبع: شرکت ریموت خالق میلرلایت مترجم: محسن مقصودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد هدفمند

همین الان دانلود کنید

درسته، این فرم‌ها بصورت رایگان برایتان ارسال می‌شود
همین الان برام ایمیل شود
هیچ اتفاقی، اتفاقی نمی‌افتد
close-link